Філатовці замовили в оточення Корбана ремонт трамвайної колії рейками з націнкою (додано)
23.06.2023   //  

(додано повідомлення прес-служби мерії Дніпра)

КП «Дніпровський електротранспорт» Дніпровської міської ради 20 червня за результатами тендеру замовило фірмі «Дніпромонтаж» капітальний ремонт трамвайної колії за 15,35 млн грн. Більше ніхто не прийшов на торги. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До осені мають виконати капітальний ремонт трамвайної колії на перехресті проспекту Івана Мазепи та вулиці Віктора Мерзленка. Роботи будуть оплачувати протягом 90 робочих днів після їх виконання, тобто приблизно протягом чотирьох місяців. Гарантія складає три роки.

Трамвайні рейки РТ62 на суму 1,37 млн грн обійдуться у 11 122 грн/м. У перерахунку через вагу метра (62,1 кг) ціна складає 179 тис грн/т. Днями КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» замовило аналогічні трамвайні рейки NT1 виробництва чеської «Moravia Steel» по 116 тис грн/т, що на 54% дешевше. У травні на тендері Вінницької міськради щодо реконструкції вулиці рейки NT-1 коштували 112 тис грн/т, що на 60% дешевше. Раніше, у квітні криворізьке КП «Швидкісний трамвай» замовляло рейки NT-1 виробництва чеської «Třinec Iron and Steel Works» на 67% дешевше – по 108 тис грн/т.

Також на 1,74 млн грн замовили трамвайні рейки LK-1 по 9 373 грн/м. У перерахунку через вагу метра (57,7 кг) ціна становить 163 тис грн/т. Півроку тому, в грудні 2022 року сам «Дніпровський електротранспорт» замовляв їх на 44% дешевше – по 113 тис грн/т.

У підсумковій відомості ресурсів найбільша сума 3,78 млн грн піде на двохкомпонентний поліуретановий еластомер Corkelast VA-40 по 2 394 грн/кг (тут і далі тендерні ціни без ПДВ). Це продукція нідерландської «edilon)(sedra», цін якої немає у відкритих джерелах.

Крім того, ще 2,11 млн грн припадає на трамвайні плити ПТ-15.22.2 по 37 068 грн/шт.

Комплект скріплень System W21 на одну шпалу коштує 3 433 грн, або $94. Це продукція німецької компанії «Vossloh». У 2021 році на виграному цією ж фірмою тендері цього ж замовника вони коштували 2 720 грн, або $102. Отже, доларова ціна майже не змінилась.

Зараз «Дніпромонтаж» на чолі з Юрієм Власенком належить Сергію Тарковському та директору з економіки і фінансів КП «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради Тетяні Старожук. До 2018 року партнером Тарковського в цій компанії був Дмитро Герасимов. «Наші гроші з Денисом Бігусом» пов’язували «Дніпромонтаж» із Геннадієм Корбаном. Герасимов із дружиною значився бенефіціаром ряду компаній, печатки яких вилучали в офісі Корбана під час обшуків у 2015 році. У 2019 році журналісти програми зафіксували приїзд до офісу Корбана автомобіля «Дніпровського електротранспорту».

Ще «Дніпромонтаж» був субпідрядником фірми «Тракція Інфра» на ремонтах вулиць.

Після публікації до «Наших грошей» надійшов лист від прес-служби Дніпровської міськради. У ньому кажуть, що остаточна ціна ще може бути переглянута, але це неточно:

Очікувана вартість закупівлі була сформована у відповідності до розробленої проєктно-кошторисної документації, яка пройшла перевірку експертизою. Замовник (КП «ДЕТ» ДМР) жодним чином не має змоги впливу на вартість, визначену проєктно-кошторисною документацією, і тим паче на експертизу.

Під час підготовки проєктно-кошторисної документації із закупівлі Капітального ремонту трамвайної колії на перехресті просп. Івана Мазепи та вул. Віктора Мерзленка (коригування) ціни за матеріали були визначені на умовах роздрібних цін, великого відтермінування платежу і постачання невеликими партіями (менше ніж одна вантажівка). Усі об’єми закупівель є меншими за автомобільні норми, що в свою чергу теж впливає на остаточну ціну.

Окрім того, це закупівля саме робіт з укладання трамвайної колії, а не закупівля окремих товарів (рейок, плит, кріплень тощо), тому оплата буде здійснена тільки після виконання всіх робіт та проходження технічної експертизи, враховуючи відтермінування платежу. При закритті актів виконаних робіт підрядник зобов’язаний надавати замовнику підтверджувальні документи щодо вартості закуплених ним матеріалів. Згідно з чинним законодавством підрядник не має змоги робити торгової націнки на товар, який використовується під час виконання робіт. Внаслідок чого остаточна вартість може бути змінена у будь-яку сторону у зв’язку з об’єктивними обставинами, що впливають на ціну товару, але не більше ніж сума укладеного договору.

Остаточну вартість проєкту за вищезазначеною закупівлею можна буде зробити після повного виконання договору, укладеного за результатами закупівлі, та проведення всіх необхідних наглядів та експертиз. У тому числі проаналізувати кошторисну вартість окремих позицій.

Станом на 8 жовтня жодних змін у договір стосовно зниження ціни не вносилось.

Анна Сорока, «Наші гроші»