«Поляки» Філатова за 126 мільйонів таємно відремонтують вулицю до вокзалу Дніпра
29.06.2018   //  

Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради 18 червня за результатами тендеру замовив ТОВ «Тракція Інфра» капітальний ремонт вулиці Курчатова за 126,60 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч відремонтують вулицю довжиною майже 1 км, яке веде до вокзалу Дніпра.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Субпідрядниками будуть ТОВ «Сітірейл Технолоджі» (трамвайні колії, водопостачання), ТОВ «Монтажно-будівельна компанія «Синергія» (освітлення), ПП «Дніпромонтаж» (контактна мережа).

На заробітну плату піде 2,18 млн грн., тобто 1,7% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 0,4% – 493 тис грн.

Ціна угоди на 0,4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 127,10 млн грн.

Створена у 2016 році «Тракція Інфра» зі статутним капіталом 1 тис грн. цьогоріч виграла два підряди Дніпровської міськради на поточний ремонт автошляхів за 100,00 млн грн. і 214,30 млн грн.

Зараз нею володіють Павло Пасинков (1%) і ТОВ «Тракція Україна» (99%), а керує Олександр Петренко. Засновниками «Тракція Україна» є ТОВ «Келіо» Олени Мамон і Маргаріти Карагодіної (49,9%) та АТ «Дорожньо-Мостове Підприємство «Білосток» (Польща) (50,1%). Кінцевим бенефіціаром через польську фірму значиться поляк Пшемислав Вжесінський, однак раніше ним був литовець Рекашюс Роландас. Останній у 2016 р. у якості директора з розвитку польської корпорації «Тракція» («Trakcja PRKII SA») зустрічався з мером Дніпра Борисом Філатовим у Литві.

Частину техніки «Тракція Інфра» орендує у ТОВ «Майстер-буд» Дмитра Мішалова, батька Вячеслава Мішалова, який до кінця 2017 року був секретарем міськради Дніпра.

Також «Тракція Інфра» оприлюднила перелік своїх 44 працівників, що мають необхідний досвід для ремонту вулиці у Дніпрі. Усі вони мають українські, а не польські ПІБ.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Будінвест Інжиніринг» Віталія Бараннікова та Ірини Воробйової. Остання у 2015 році висувалася в Амур-Нижньодніпровську районну в місті Дніпрі раду від партії «Наш край», будучи головним бухгалтером нині ліквідованого ТОВ «Спецкомунгосп». Тоді засновниками «Спецкомунгоспу» значилися Тетяна Щербатова і ТОВ «Дніпроуніверсал», кінцевим бенефіціаром якого є Людмила Калмикова, позаштатна радниця Ігоря Коломойського на посаді губернатора Дніпропетровщини. У 2011 році серед засновників «Дніпроуніверсалу» була Вікторія Корбан, сестра Геннадія Корбана, екс-заступника голови Дніпропетровської ОДА при Ігорю Коломойському.