Онкоцентр відремонтують за 88 мільйонів, з яких 10% піде на низькі зарплати
26.02.2024   //  

КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької облради показало кошторис реконструкції будівель за 88 млн грн. Це зробили у відповідь на запит «Центру протидії корупції». Зарплати виявились низькими, а ціни – подекуди дещо завищеними.

ТОВ «Віра ЛТД» 15 грудня 2023 року отримало підряд на реконструкцію будівель поліклініки, радіології, блоку дистанційно-променевої терапії та головного корпусу (літ. А-2, літ. Б, літ. Н, літ. П-5) протипухлинного центру по вул. Культурна, 177а за 88 млн грн.

До кінця 2024 року встановлять металопластикові вікна, ґрати та двері, зроблять вимощення, утеплять фасади і фундамент будівель, відремонтують ґанки, влаштують пандуси та залізобетонний пояс, підсилять цегляну кладку, реконструюють центральний вхід, влаштують новий кроквяний дах і встановлять автоматизований вузол керування системами опалення.

Локальні кошториси і підсумкову відомість ресурсів не публікували, що не дало порівняти ціни будматеріалів із ринком. Нині ж замовник надав усю кошторисну документацію.

У підсумковій відомості ресурсів 11,79 млн грн іде на віконні блоки з енергозберігаючим склопакетом (подвійне напилення), стулками для провітрювання та відкривання, з розширювачем рами та з’єднувачем-підсилювачем по 7 541 грн/кв. м (тут і далі ціни з ПДВ). Через такі додаткові елементи, як з’єднувачі і розширювачі, ціна вікон зазвичай вища.

Днями військова частина А1978 замовляла металопластикові віконні блоки без додаткових елементів по 3 986 грн/кв. м.

Ще 4,62 млн грн припадає на панелі Equitone Pictura (PG-544) по 3 312 грн/кв. м. Компанія «Хата Крита» продає такі панелі по 1 758 грн/кв. м, що на 47% дешевше. На сайтах prom.ua і zakupka.com (тут в іншому кольорі) їх пропонують по 2 145 грн/кв. м, що на 35% дешевше.

Також 3,05 млн грн іде на теплоізоляційні мінераловатні плити Техноніколь Технофас Ефект товщиною 100 мм по 460 грн/кв. м. «Покрівельний торговий дім» пропонує їх по 348 грн/кв. м, що на 24% дешевше, а компанія «Альтернатива» – по 414 грн/кв. м, що на 10% дешевше.

Ще 2,50 млн грн іде на окремі конструктивні елементи будівель та споруд (колони, балки, ферми, зв’язки, ригелі, стояки тощо) з перевагою гарячекатаних профілів, середня маса складальної одиниці до 0,1 т, по 77 535 грн/т. Через розмитий опис порівняти ціну з ринком неможливо.

Отже, імовірна переплата на панелях і утеплювачі може становити 1,93 млн грн. При цьому середньомісячна зарплата робітника при розряді робіт 3,8 становить 12 558 грн. За даними Пенсійного фонду, показник середньої зарплати для обчислення пенсії вищий – 14 518 грн, а середня зарплата за вакансіями на порталі «Work.ua» в Запоріжжі ще вища – 16 300 грн. В цілому на зарплати було відведено 9,07 млн грн, що сягає 10% загальної вартості підряду.

Єдиним конкурентом було запорізьке ТОВ «Ін-Трас» Олександра Лебідя, яким керує Максим Назимок. Як пише «Запорізький центр розслідувань», фірма була генпідрядником із будівництва «спортивно-оздоровчого комплексу» на березі Дніпра, відомого зараз, як «Pool and Beach».

Запорізькою «Віра Лтд», яка зареєстрована у житловому будинку, керує та володіє Віталій Волобоєв. Нинішній підряд є першим в тендерній історії фірми.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»