Вулицю Заньковецької відремонтують за 48 мільйонів коштовною бруківкою
27.02.2024   //  

Департамент інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради показав кошторис капітального ремонту вулиці Марії Заньковецької за 47,87 млн грн. Це зробили у відповідь на запит «Центру протидії корупції». Найбільша сума 6,21 млн грн піде на кам’яну бруківку.

ТОВ «Техно-Буд-Центр» 29 грудня 2023 року отримало підряд на ремонт вулиці Марії Заньковецької з перехрестям вулиці 28-го червня за 47,87 млн грн. До осені 2024 року, крім ремонту вулиці, мають облаштувати пішохідну зону і відновити елементи благоустрою.

Містяни створили петицію про відміну тендеру:

«Чи маємо ми, чернівчани, моральне право сьогодні вкладати свої податки … в бруківку, а не у Перемогу?».

Локальні кошториси і підсумкову відомість ресурсів не опублікували відразу, що не дало змоги порівняти ціни будматеріалів із ринком. Нині ж замовник надав відомість ресурсів.

У ній 6,21 млн грн припадає на натуральний камінь Platinum Grey родовища Кам’яна піч товщиною 8 см із комбінованою обробкою поверхні нержавіючим дробом та очищеною водою під високим тиском по 4 135 грн/кв. м (тут і далі ціни з ПДВ). Камінь Platinum Grey – це лабрадорит, який використовується для облицювання фасадів та мощення доріг тощо.

Каменеобробна компанія «Граніт» пропонує колоту бруківку родовища Кам’яна піч товщиною 10 см по 537 грн/кв. м, що в сім разів дешевше. А бруківку з іншого кам’яного родовища «Горбулівське» потрібною товщиною 8 см там само пропонують по 1 289 грн/кв. м, що втричі дешевше.

Ще 1,83 млн грн іде на водовідвідні бетонні лотки DN300 H410 зі щілинною чавунною решіткою Е600 L=1000 мм по 11 130 грн/шт. «Сучасний дім» пропонує такі по 8 077 грн/шт., що на 27% дешевше, а «Імпекс-Груп Україна» – по 9 324 грн/шт., що на 16% дешевше.

Крім того, 1,59 млн грн припадає на піщано-гравійну суміш по 936 грн/куб. м. Компанія «БУК» продає таку суміш по 360 грн/т, тобто 594 грн/куб. м, що на 37% дешевше. А чернівецькі шляховики зараз замовляють її у виробника по 748 грн/куб. м, що на 20% дешевше.

Натомість 1,70 млн грн відведено на кабель з алюмінієвими жилами АСБл 4х240 по 1 554 грн/м, що вдвічі дешевше ринку. Компанія «ElectroTorg» пропонує його по 3 443 грн/м.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на торги не з’явився жоден інший учасник. Для участі в них треба було мати чистий дохід за останній завершений звітний період не менше 100% очікуваної суми, тобто 48,1 млн грн. Нагадаємо, торік Держвідновлення оприлюднило методику проведення тендерів на відбудову цивільних об’єктів. Воно радить при очікуваній сумі до 100 млн грн вимагати обсяг доходу не менше 80% очікуваної вартості закупівлі.

Держаудитслужба перевірила нинішній тендер і виявила порушення. На її думку, замовник не надав можливості учаснику виправити недоліки в документах, необхідних для підтвердження його кваліфікації. Крім того, укладений договір на підрядні роботи не включав плану фінансування робіт, як того вимагає постанова Кабміну №668. Однак замовник вирішив не виправляти помилки і звернувся до суду, щоб оскаржити результати моніторингу ДАСУ.

Департамент інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради очолює Ігор Ніколенко, а уповноваженою особою із закупівель є Віталій Гулейчук. Раніше Ніколенко був керівником «Чернівцітеплокомуненерго», до того працював у «Вінницяводоканалі» та «Вінницяміськтеплоенерго», а також був керівником компанії «Нафтогаз Тепло».

Тернопільським «Техно-Буд-Центром» керує Петро Тесельський. Засновниками фірми є Юрій Ханін  Андрій Ярема. Вони також володіють ТОВ «Партнер-Авто-Пром», ТОВ «Спецавтоінвест», ТОВ «Бобулинські піски», ТОВ «Дорожня компанія «Будлідер», ТОВ «Преміум Клаб Компані» тощо. До 2011 року Ярема був співзасновником тютюнового монополіста ТОВ «Тедіс Україна» (раніше називалось «Мегаполіс-Україна»).

Загалом із 2016 року «Техно-Буд-Центр» натендерив 33,52 млрд грн, найбільше – у Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області. Нагадаємо, фірма увійшла у топ-10 фаворитів «Великого будівництва» у 2020-2021 роках від «Наших грошей».

Ганна Кислякова, «Наші гроші»