Дилери МАЗу розіграли з Гладковським третину мільярда на автобуси для Маріуполя
20.06.2019   //   428 Переглядів

Департамент транспорту та зв’язку Маріупольської міської ради Донецької області 18 червня за результатами тендерів замовив ТОВ «Торговий дім «Літан» автобусів на загальну суму 327,63 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч коштом кредиту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) поставлять 64 нові міські низькопідлогові автобуси 2019 року випуску із прив’язкою до курсу євро:

  • 15 автобусів МАЗ 215069 на 168 пасажирів і 38 місць по 6,97 млн грн.
  • 49 автобусів МАЗ 203016 на 105 пасажирів і 30 місць по 4,55 млн грн.

Вони будуть обладнанні Wi-Fi-роутером, системами відеоспостереження, підрахунку пасажирів та пожежогасіння, медіасистемою, кондиціонерами у кабіні та салоні.

У 2017 році КП «Київпастранс» купувало автобуси МАЗ 215069 із кондиціонерами, системами відеоспостереження і пожежогасіння за співставною ціною в 6,83 млн грн.

Гарантійний строк експлуатації становить два роки або 100 тис км пробігу.

Сума угод на 1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 330,96 млн грн.

На меншому тендері з переможцем змагалося лише ТОВ «УкрЄвроМАЗ» Ірини Саханди з такими ж автобусами МАЗ, а на більшому – ще й ДочП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» зі своїми автобусами Богдан А70132.

Співвласником «Богдан Моторс» раніше був екс-президент України Петро Порошенко, а нині фірма належить його бізнес-партнеру Олегу Гладковському (Свинарчуку), колишньому першому заступнику секретаря РНБОУ. Саме вона очолила Топ-10 постачальників транспорту України у 2014-2016 роках від «Наших грошей».

Нагадаємо, «Богдан» і Мінський автомобільний завод (МАЗ, Білорусь) у 2016 році уклали угоду про спільне виробництво вантажівок подвійного призначення у Черкасах.

Компанія «ТД «Літан» належить Дмитру Науменку та Олегу Сухову. Ці двоє також були співзасновниками ЗАТ «Літан», яке створили на початку 90-х років для дистрибуції тролейбусів виробництва «Південмашу». Із ними серед власників був екс-директор ККП «Донелектроавтотранс» Володимир Захаров, екс-депутат Донецької міськради від Партії регіонів, та Геннадій Олійник, екс-директор донецького КП «Облелектротранс». Із липня 2013 року ЗАТ «Літан» перебуває в стані припинення через банкрутство.

Науменко з Дмитром Рученком і Наталією Павловою володіють ТОВ «Дуотранс».

У 2016 р. було відкрите кримінальне провадження щодо закупівлі у 2015 р. посадовцями КП «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» Маріупольської міської ради в «Дуотрансу» вживаних тролейбусів Man за нібито завищеною ціною – по 998 тис грн. Але відтоді інформація по цій справі в судовому реєстрі не оновлювалась.

Сам «ТД «Літан» теж фігурує у кількох кримінальних провадженнях, зокрема, від жовтня 2016 р. щодо продажу «Херсонелектротрансу» тролейбусів за завищеною ціною та від березня 2016 р. про внесення неправдивих відомостей щодо порядку митного оформлення трамваїв Татра-Т3, поставлених в подальшому комунальним підприємствам Києва, Харкова, Сум, Одеси, Тернополя, Миколаєва, Донецька та інших міст України. Останнє з проваджень поліція розпочала на Дніпропетровщині за заявою ГО «Верховенство права».