В Омську чекали на тисячі українських біженців, а приїхало 30 українців, і ті – до родичів
16.04.2022   //  

У березні російський уряд затвердив постанову про розподіл у регіонах РФ понад 95 тис. українських біженців. Омська область, як випливало з документа, мала прийняти 2369 осіб, повідомляє newsomsk.ru.

Частину з них планували розмістити у міських дитячих таборах та муніципальному готелі «Іртиш». Проте, як з’ясувалося 7 квітня на засіданні комітету міськради Омська щодо соціальних питань, задіювати табір потреби немає. Адже по факту українців, які бажають оселитися в Омську, виявилося в десятки разів менше, і всі вони, за офіційною інформацією, живуть у родичів.

«На сьогоднішній день централізованого прибуття біженців на Омську область немає і поки що не очікується. Біженці, які вже прибули (їх не більше трьох десятків), приїхали до Омська до родичів та проживають у них. Тобто, сьогодні ситуація відносно спокійна», – заявив віце-мер Володимир Купріянов.

Відзначимо, що голова Асоціації експертів з управління людськими ресурсами Ірина Бакланова заявила, що влада Омська розраховувала вирішити проблему дефіциту кадрів у різних сферах, у тому числі за рахунок біженців, але їхні надії не виправдалися.

«Роботи в Омську дуже багато, і нею можна забезпечити всіх. Сподівалися на те, що біженці з Донбасу приїдуть працювати, але надії поки що не справдилися», – розповіла Бакланова.

Нагадаємо, згідно з урядовою постановою українців планували переселяти у віддалені регіони Росії, зокрема на Далекий Схід і за Полярне коло.

По факту на сьогодні відомо про примусове вивезення українців з території України. Зокрема, 12 квітня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що з територій Донецької і Луганської областей до Росії вивезли понад 700 тисяч цивільних жителів. При цьому люди проходять через фільтраційні табори. За словами Денісової, на сьогодні українці перебувають у 35 регіонах РФ.