«Альянс» поділив із «комодівцями» півмільярда на «формульний» дизель для залізниці
13.10.2021   //   1 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 8 жовтня завершила чотири відбори для закупівлі за рамковою угодою щодо постачання дизельного палива на загальну суму 571,49 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Альянс Енерго Трейд» отримало найбільше замовлень на 428,12 млн грн., що складає 75% загальної суми договорів. До квітня 2022 року воно має поставити 15 тис т дизпалива за початковими цінами 28 422-28 635 грн. за тонну. Крім того, у ТОВ «Торум» за 143,38 млн грн. замовили 5 тис т дизпалива за початковою ціною 28 675 грн. за тонну.

У подальшому початкові ціни будуть перераховуватися за формулою із прив’язкою до курсів валют в день рознарядки та світових котирувань Platts по десяти котирувальних днях перед днем рознарядки, які зазначено в публікації «Platt’s European MarketScan» за позицією «ULSD 10ppm» під заголовком «Mediterranean cargoes FOB Med (Italy)».

За даними видання «EnKorr», середня ринкова ціна дизелю у великому гурті на день торгів становила 30 080 грн./т, що трохи дорожче. Як розрахував «EnKorr», фіксована «брудна» маржа «Альянс Енерго Трейду», яка потім автоматично додаватиметься до котирувань, складе $58-65, а в «Торуму» – $66 за тонну. Крім чистого заробітку компанії, вона включає в себе затрати на оплату премій за імпортними контрактами або закупівлями на внутрішньому ринку, затрати на доставку в Україну, страхування та інші витрати.

Сума угод на 1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 576,67 млн грн.

Конкурентами були інші п’ятеро учасників рамкової угоди: ПП «Окко Контракт», ТОВ «Лівайн Торг», ТОВ «Торговий дім «Газтрім» і ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна».

Київський «Альянс Енерго Трейд» належить Роману Адамову, керує ним Едуард Звягін, а підписантом значиться заступниця директора з правових питань Валерія Бєлінгіо. Фірму пов’язували із російською групою «Альянс» родини російських бізнесменів Бажаєвих, але сама фірма заперечує існування цього зв’язку. Загалом із весни 2017 року «Альянс Енерго Трейд» отримала підрядів на 4,53 млрд грн., переважно в «Укрзалізниці» та Міноборони.

«Торум» входить у так звану групу Грановського-Адамовського («Трейд Коммодіті», «Газтрейд» («Оптимус Конекшн», нині – «Феном Вест), «Август Пром», «Мета Оіл», «Торум», «Фідея», «Ферст Груп»), яка за часів президента Петра Порошенка вигравала паливні підряди Міноборони, залізниці тощо на мільярди гривень. «Ферст Груп» та інші «коммодівські» фірми фігурують у кримінальній справі про заволодіння службовців АТ «Укрзалізниця» і групи осіб бюджетними коштами через підконтрольні підприємства.