ОГХК повз «Прозорро» злила помічнику Кришина чверть мільярда на коштовний дизель
24.12.2019   //   378 Переглядів

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 17 грудня уклала угоду з ПВКП «Промтехснаб» про постачання дизельного палива на 256,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом 2020 року у Вільногірськ Дніпропетровської обл. поставлять 9 тис т сезонного дизпалива по 28 500 грн. за тонну. Передбачена оплата протягом 120 банківських днів після поставки. Деталі замовлення невідомі, оскільки замовник не оприлюднив договір.

Як і раніше, договірна ціна майже на чверть вища від середньої ціни дизелю на гуртовому ринку, яка станом на 23 грудня, за даними видання «EnKorr», становить 23 430 грн./т.

«Вільногірський ГМК» провів нинішню закупівлю як комерційну на майданчику «zakupki.prom.ua», а потім опублікував звіт про укладений договір у «Прозорро».

Вартість договору перевищувала поріг для звичайних замовників на товари і послуги у 200 тис грн., після якого гірники мали би проводити відкриті торги за законом «Про публічні закупівлі» на одному з авторизованих у системі «Прозорро» майданчиків.

Раніше комбінати «ОГХК» проводили закупівлі через відкриті торги у «Прозорро». Отже, тоді вони вважали, що є замовниками у розумінні закону «Про публічні закупівлі» та мають проводити тендери за вимогами цього закону лише на майданчиках, підключених до «Прозорро». Однак у 2018 році вони перейшли на приватний майданчик і звіти.

Від заснування запорізький «Промтехснаб» належав Олексію Полякову з Покрова на Дніпропетровщині. Однак у 2018 році його засновниками стали Ігорь Палієнко з Дніпра і директор Віталій Глущенко з Покрова. Після зміни власників «Промтехснаб» уперше отримав підряд «ОГХК».

Палієнко був штатним помічником екс-нардепа з фракції «Народного фронту» Олега Кришина, який обрався в Раду за округом №34 у Вільногірську на Дніпропетровщині.

У 2017 році Кришин разом з іншими представниками фракції «Народний фронт» ходив у суди брати на поруки гендиректора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Олександра Сорокіна, а також ще одного фігуранта справи НАБУ про заволодіння $17,28 млн ДП «СхідГЗК» – відстороненого в. о. голови правління «ОГХК» Руслана Журила.

Як відомо, одним із організаторів по цій справі проходить екс-нардеп Микола Мартиненко, а Руслан Журило є одним із його найближчих бізнес-партнерів.

Крім того, за даними «Схем», за сприяння Кришина у Жовтих Водах запущено тютюнову фабрику, що випускає частину сигарет з підробними акцизними марками. Вона належить ТОВ «Юнайтед Табако», де заступником директора є брат Журила Микола Журило.