Комунальників Кличка підозрюють в розтраті 37 мільйонів на благоустрої озер на Оболоні
Поліція вважає, що службові особи КП «Плесо» та ТОВ «Княжна Либідь» розтратили та заволоділи коштами місцевого бюджету під час реконструкції зливостокової каналізації озер Опечень в Оболонському районі Києва. Про це написала Анна Камєліна у виданні «КиевVласть».
Слідство встановило, що в 2018 році посадові «Плесо» і «Княжна Либідь» уклали низку угод на проведення робіт з реконструкції зливної каналізації системи озер Опечень в Оболонському районі:
- загальна реконструкція каналізації системи озер Опечень на 8,38 млн грн.,
- реконструкція на ділянці озера Кирилівське за 13,50 млн грн.,
- реконструкція на ділянці озера Йорданське за 16,67 млн грн.
Згідно з даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів «Edata», у 2018 році «Плесо» перерахувало ТОВ «Княжна Либідь» по трьом договорам кошти на загальну суму 28,99 млн грн.
Також слідство з’ясувало, що у серпні 2018 р., «Плесо» і ТОВ «Гідробуденергоавтоматика» уклади договір щодо послуг з розчищення та благоустрою озера Підбірна від вул. Маслівки до річки Дніпро в Дарницькому районі Києва. Сума за договором склала 22,52 млн грн., з яких 4,20 млн грн. були перераховані в минулому році.
Крім того, правоохоронці встановили, що у грудні 2018 р. «Плесо» замовив ПП «Спец-Ком» капітальний ремонт елементів благоустрою і розчищення водойми зони відпочинку «Вир» в Деснянському районі Києва за 25,04 млн грн. Згідно з угодою, в 2018 р. на ці роботи було передбачено 4,10 млн грн., які були виплачені підряднику в повному обсязі.
За даними слідчих, в Реєстрі дозвільних документів на офіційному веб-сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) відсутня будь-яка інформація про проведення будівельних робіт по всіх згаданих договорах, що свідчить про невиконання будівельних робіт і безпідставне перерахування коштів посадовими особами КП «Плесо».
Крім того, слідчі встановили, що за зазначеними адресами не проводились будь-які будівельні роботи. Тому, правоохоронці вважають, що посадові особи «Плесо», «Княжна Либідь», «Гідробуденергоавтоматика» і «Спец-Ком» заволоділи бюджетними коштами.
15 травня суд надав слідчим доступ до договорів, укладених між особи «Плесо», «Княжна Либідь», «Гідробуденергоавтоматика» і «Спец-Ком».
Засновниками ТОВ «Княжна Либідь» є директор фірми В’ячеслав Божок, Василь Пампуха та Оксана Мезенцева.
Директором та власником ПП «Спец-Ком» є Богдан Шпакович.
Засновником та керівником ТОВ «Гідробуденергоавтоматика» є Юрій Нікітенко.
КП «Плесо» з вересня 2017 року керує Олег Юсипенко.
Від «Наших грошей»:
Згідно з даними системи «Прозорро», у 2017-2018 рр. ТОВ «Княжна Либідь» виграла тендерів на загальну суму 100,38 млн грн., ПП «Спец-Ком» у 2016-2019 на 48,28 млн грн., а ТОВ «Гідробуденергоавтоматика у 2018 р. отримав два замовлення на 23,00 млн грн.