НАБУ докручує «бек-офіс» «Укрзалізниці»: викрито корупцію на закупівлях кабелів, про які писали «Наші гроші»
14.03.2024   //  

13 березня Володимир Котляр святкував свій день народження, поздоровлення йому були оприлюднені на сайті ФК «Хіт».

НАБУ і САП повідомили про підозру сімом особам, які заволоділи 117 млн грн АТ «Укрзалізниця» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції, повідомляє НАБУ.

За інформацією «Слова і діла», про підозру повідомили колишньому заступнику директора філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Олексію Онисимюку та підприємцю Володимиру Котляру.

За даними слідства, у 2021 році керівник першої організованої групи, підприємець, розробив схему постачання продукції «Укрзалізниці» за завищеними цінами. Для цього він вступив у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої зокрема входила посадова особа «Укрзалізниці». Діючи як своєрідний «бек-офіс» товариства, члени другої організованої групи неформально контролювали його діяльність та могли за певний відсоток від суми закупівель забезпечити перемогу підконтрольних підприємцю компаній у тендерах УЗ.

У результаті протягом 2021-2023 рр. у тендерах УЗ на постачання кабельно-провідникової продукції незаконно перемогли підконтрольні підприємцю компанії. «Наші гроші» у цей період неодноразово писали про ознаки корупційних закупівель кабелів «Укрзалізницею», і там у заголовках було видно розмір завищення цін:

2021: «Укрзалізниця» у півтора рази підняла ціни кабелів і тросів за 247 млн

2022: Кабелі для «Укрзалізниці» подорожчали у 1,5 раза після вторгнення Росії

2023: «Укрзалізниця» купила кабелі у півтора-два раза дорожче від інших замовників – переплата 3,5 млн (додано)

Три компанії за сприяння посадовців «Укрзалізниці» узгоджували свої дії та у різний спосіб завищували очікувану вартість продукції. Відтак продукція закуповувалась за цінами вище ринкових. При цьому самі підприємства продукцію не виробляли, а закуповували через низку фірм-прокладок у виробників, зокрема контрольованих.

За даними слідства, підприємець Володимир Котляр є контролером трьох компаній: «Торговий дім «Український кабель», «ТД «Кабель Центр» і ТОВ «Еней». Він є президентом київського футбольного клубу «ХІТ», а його компанія «Еней» – спонсор клубу. Раніше Котляр через ТОВ «Еней» володів ТД «Український кабель», а директор ТД «Кабель Центр» Ігор Борсук раніше був капітаном ФК «ХІТ».

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує колишнього заступника директора ЦЗВ УЗ Олексія Онисимюка в одержанні неправомірної вигоди у вигляді автомобіля. Раніше НАБУ і САП викрили організовану групу в УЗ.

 

Юрій Ніколов, «Наші гроші»