Прокуратура порушила справу за підробку документів «микитасями» по Шулявському мосту за скаргою «Центру протидії корупції»
22.07.2018   //  

«Центр протидії корупції» оскаржив в прокуратурі закупівлю КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» на реконструкцію  Шулявського мосту за 598,50 млн грн. Про це повідомляється на сайті громадської організації.

Прокуратура Києва №6 повідомила про відкриття кримінального провадження № 42018101060000155 від 03.07.2018 з правовою кваліфікацією за ч.4 ст. 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Також «Центр протидії корупції» звернувся до Держаудитслужби, комунального підприємства та Печерського управління Нацполіції щодо порушень на цьому тендері.

Комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» провело тендер на реконструкцію Шулявського шляхопроводу на умовах того, що технічну документацію покажуть лише переможцю торгів. Заявки на участь подали чотири фірми, але дві з них не були допущені до участі через неподання усіх необхідних документів. Відтак лише дві фірми допустили до аукціону: ТОВ «Спецбуд-Плюс» та ТОВ «Північно-український будівельний альянс», яке й стало переможцем.

Незважаючи на те, що ТОВ «Спецбуд-Плюс» подало документи з ознаками підроблення, комунальне підприємство допустило його до аукціону.

Так, ця компанія подала відгук про виконання аналогічного договору від начебто Державного будівельного комбінату управління справами апарату Верховної Ради України, але на бланку були помилки – у назві державної структури було написано слово «Уркаїни», підпис очевидно відрізнявся від підпису цієї особи на іншому документі.

Такж «Спецбуд-Плюс» чомусь разом із копією свого лютневого звіту про Єдиний соціальний внесок завантажив завірену ним же копію лютневого звіту про ЄСВ іншої юридичної особи – ПрАТ «Укренергомонтаж». А директором цієї компанії «Укренергомонтаж» є менеджер, який донедавна очолював «Спецбуд-плюс».

Ці дві ознаки можуть свідчити про підробку документів, які завантажені фірмою «Спецбуд-Плюс»  у систему «Прозорро» з використанням електронного цифрового підпису.

У випадку якби «Спецбуд-плюс» не було допущено до торгів, то тендер довелось би відміняти через відсутність щонайменше двох допущених компаній до участі в торгах. Однак фірма “Альтіс”, яка оскаржувала в АМКУ власне відхилення з торгів за неподання податкового звіту, з власної ініціативи вирішила не оскаржувати допуск “Спецбуд-плюсу”.

Обидві допущені до тендеру фірми були пов’язані з оточенням народного депутата Максима Микитася.

«Північно-український будівельний альянс» належить Андрію Якусевичу – позаштатному помічнику нардепа з «Волі народу» та екс-президента держкорпорації «Укрбуд» Максима Микитася.

Кінцевим бенефіціаром «Спецбуд-Плюсу» є директор Олександр Єфімчук. До лютого керівником був Михайло Бородавко, який зараз очолює «Укренергомонтаж». Також Бородавко через белізьку «Ніорт Інвест Лтд» володіє ТОВ «Будівельні мережі», яке раніше належало Юрію Пелиху – секретарю правління ПАТ «Будівельна компанія «Укрбуд». Торік заступником Пелиха там був інший помічник Микитася – Сергій Якусевич. Це брат вищезгаданого власника «Північно-українського будівельного альянсу» Андрія Якусевича та підписант ТОВ «Укрбуд Девелопмент», яке Микитась вказав у своїй декларації.