Денісова залишає дітей-чорнобильців без контрактів на їжу, бо хоче сама поторгуватися за 400 мільйонів
14.04.2014   //  

Міністерство соціальної політики України 10 березня відмінило закупівлю послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Очікувана вартість закупівлі складала 397,54 млн грн. Кількість – на 28 452 352 діто-днів.

Замовлення були розподілені за 75 лотами. До торгів допустили 51 учасника.

Найбільше пропозицій на торгах подали фірми: ТОВ «Адмед-Груп, ПП «Школярик», ТОВ «Перша компанія Максимум», ТОВ «Люкспроформ», ТОВ «Готельно-ресторанний комплекс РІКО», ТОВ «Рубіні КО», ТОВ «Гескс», ТОВ «Сінтезпродсервіс», ТОВ «Інтертекс», ТОВ «Алавер-Буд», ТОВ «Статпостач», ТОВ «Візит», ТОВ «Укрпродакорд ОР».

Офіційною причиною відміни вказано, що здійснення закупівлі стало неможливе внаслідок непереборної сили. Жодної іншої інформації з даного приводу у «ВДЗ» не публікувалося.

27 лютого на посаду міністра соціальної політики призначили Людмилу Денісову, яка відмовилася підписувати результати торгів, які провели за попередньої влади. Як повідомляють ЗМІ, з початку березня навчальні заклади отримали телеграми про можливе тимчасове припинення харчування дітей, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Разом з тим, 6 березня було оголошено новий тендер на закупівлю харчування для дітей-чорнобильців. Очікувана вартість закупівлі складає 362,43 млн грн. Кількість 25 187 328 діто-днів. До участі у тендері було допущено 46 учасників.

Зокрема на торгах з’явився новий учасник ТОВ «Дари морів», що подало заявки на всі 68 лотів. Фірма була заснована у кінці 2012 року у м.Вишневе Київської області жителем Білгород-Дністровська Одеської області. Сьогодні компанія переоформлена на Михайла Мартиненка, який водночас значиться як її директор з середини березня 2014 року.

Відповідальним за торги призначений той самий Олександр Кот, який відповідав за проведення попередніх торгів.

Відкриття конкурсних пропозицій спочатку запланували на 21 березня, а згодом перенесли на 3 квітня. Однак результату торгів по цьому тендеру також немає.

Відомо, що цей тендер призупинявся за скаргою ТОВ «Маріоніка» в Антимонопольний комітет. Підприємство скаржилося на дискримінаційні вимоги до учасників, встановлені замовником у документації конкурсних торгів. А саме учасників зобов’язали подавати довідку уповноваженого органу державної влади про відсутність/наявність заборгованості з виплати заробітної плати працівникам станом за останній звітний період (оригінал) або заповнену форму державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) «Звіт з праці». Рішенням від 20 березня АМКУ повністю задовольнив скаргу. Фірму «Маріоніка» була заснована у 2007 році, але вперше виграла на держзакупівлі у лютому цього року. Тоді Державна пенітенціарна служба замовила борошна на 96,85 млн грн. «Маріоніку» пов’язують з Анатолієм Близнюком, народним депутатом від Партії регіонів.