«Агенція оборонних закупівель» замовила найдешевші дрони Matrice 30T
12.03.2024   //  

Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» Міноборони 11 березня оприлюднило в «Прозорро» два звіти про оборонні закупівлі дронів DJI Matrice 30T, проведені без використання електронної системи. Загальна сума угод та назва постачальника закриті з міркувань безпеки. Відома лише ціна дронів – 265 тис грн/шт.

Безпілотники придбані в стандартній заводській комплектації з додатковим обладнанням – шість батарей TB30 Intelligent (за даними «Hotline», ціна в діапазоні 11-17 тис грн за штуку) та дві батареї для пульта управління WB37 (ціна в діапазоні 3-6 тис грн за штуку).

Це найдешевші Matrice 30T у закупівлях в «Прозорро» за останній рік. Держслужба спецзв’язку і захисту інформації три місяці тому контрактувала їх по 241 тис грн, але лише з чотирма батареями TB30 і без батарей для пульта. Якби купували у комплектації «Агенції», то їхній дрон коштував би в районі 270-280 тисяч.

По інших минулорічних контрактах ДССЗІ були отримані ще вищі ціни – 261 тис грн (також з чотирма батареями ТВ30), 335 тис грн (з двома батареями, і це ще й знижена ціна додатковою угодою, а перша ціна по цьому контракту була 553 тис грн), 494 тис грн (чотири батареї, знижена ціна після початкової 555 тис грн). Усі ці угоди ДССЗІ уклало у серпні-листопаді 2023 року, додаткові угоди про зниження цін пішли з жовтня. Ці закупівлі також проводились без використання електронної системи, і в них також закриті назви постачальників та суми контрактів.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»