Рідні фірми Царьова заборгували російському банку більше 100 мільйонів
17.02.2014   //   197 Переглядів

Фірми, наближені до народного депутата від Партії регіонів Олега Царьова, мають щонайменше 106 млн грн. заборгованості перед російським «ВТБ Банком». Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

Зокрема, у грудні-січні Господарський суд Дніпропетровської області постановив стягнути з ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика» на користь «ВТБ Банку» 45,06 млн грн. заборгованості (14,31 млн грн., 2,08 млн грн. і 28,67 млн грн.). Ці кредити в основному отримувало ТОВ «Торговий дім «Марінель», а паперова фабрика виступила поручителем по них. Ще одним поручителем по одному з кредитів було ТОВ «Аста Еліт», з якого суд стягнув 28,67 млн грн. – така ж сума була стягнута з паперової фабрики.

Крім того, «ВТБ Банк» представив грошові вимоги до фірм з групи Царьова, що банкрутують: до «ТД «Марінель» – на суму 51,99 млн грн., ТОВ «Виробниче підприємство «Папір» – 9,17 млн грн. Також банк вимагає повернення коштів від банкрутуючого ТОВ «Дніпропетровський комп’ютерний центр», однак сума вимог наразі невідома.

Усі ці фірми ліквідуються за позовами своїх рідних фірм. До реєстру кредиторів банкрутів разом із російським банком увійшли лише рідні фірми.

Зокрема, фірма «ТД «Марінель» на початку лютого була визнана судом банкрутом за позовом ТОВ «Агрофірма «Дзержинець», якою керує мама Царьова – Ніна Василівна. Згідно із затвердженим реєстром кредиторів, ТД «Марінель» винне агрофірмі 42,65 млн грн., «ВТБ Банку» – 51,99 млн грн., ТОВ «Систем Транс-Буд» – 20,67 млн грн. і ТОВ «Люкс-НВ» – 5,60 млн грн.

Процедуру банкрутства підприємства «Папір», поручителем по кредитних договорах у якого виступав «Дніпропетровський комп’ютерний центр», розпочало ТОВ «Майстер Капітал Менеджмент», заявивши вимоги на 408 тис грн. Ще 12,28 млн грн. від підприємства хоче «Дніпропетровська паперова фабрика», і 9,17 млн грн. – «ВТБ Банк».

Нинішнім засновником фірм «Дніпропетровський комп’ютерний центр» і «Аста Еліт» є компанія «Хай Тек Груп Лтд» (Маршаллові острови). «Аста Еліт» прописана на вул. Каспійській, 2 у Дніпропетровську. Там же знаходиться Дніпропетровське обласне відділення Партії регіонів, яке очолював Царьов у 2005-2010 роках

Засновником ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика» і ТОВ «Майстер Капітал Менеджмент», які зареєстровані за однією адресою, є корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США).

У 2010-2012 роках корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США) була одним із засновників ТОВ «Торговий дім «Марінель». Раніше до складу засновників ТД «Марінель» входив сам Олег Царьов, його дружина Лариса Царьова, а також Ніна Башта з Кривого Рогу, з якою Царьов станом на 2008 рік були співзасновниками «Дніпропетровського комп’ютерного центру», і Віта Тимошенко, яка була директором «Дніпропетровської паперової фабрики».

Віта Тимошенко, яка є родичкою соратника Царьова екс-секретаря Дніпропетровської міськради Олександра Тимошенка, у 2006-2008 роках також була директором і співзасновником ТОВ «Виробниче підприємство «Папір». Одним із засновників ВП «Папір» був Олександр Клопов, який у 2008-2012 роках керував «Дніпропетровською паперовою фабрикою». Також він очолював ТОВ «Днепрохліб», яке, змінивши назву на ТОВ «Агростандарт Днепр», у листопаді 2013 року ліквідувалося. Засновниками «Днепрохліб» раніше були корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США), а також Лариса Царьова.

Стосовно фірм «Систем Транс-Буд» і ТОВ «Люкс-НВ», які заявили до ТД «Марінель» вимоги на 26 млн грн., то їх заснувала одна людина – Олександр Кочергін. Після нього у «Систем Транс-Буд» засновниками стали Леонід Лук’янов, Олександр Даценко та Євген Шевцов.

Лук’янов раніше був директором ТОВ «Дніпропетровський комп’ютерний центр», а разом з Даценком – співзасновниками ТОВ «Аста Еліт». У свою чергу Даценко також був одним із засновників фірми «Майстер Капітал Менеджмент». А Євген Шевцов є ліквідатором і розпорядником майна «Дніпропетровського комп’ютерного центру».