Поліція закрила справу проти Бриля по схемі з захватом земель колонії
04.04.2019   //   176 Переглядів

Слідчий відділ Новомиколаївського відокремленого підрозділу поліції постановою від 6 грудня 2018 року закрив провадження щодо голови Запорізької обласної держадміністрації Костянтина Бриля, якого підозрювали в видачі незаконного розпорядження, яке дозволило ТОВ «Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів» отримати у користування ділянки виправного центру.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на ухвалу Солом’янського райсуду Києва від 15 січня.

З матеріалів справи відомо, що Дружелюбівський виправний центр (№ 1)декілька разів впродовж 2015-2016 рр. звертався обласного Держгеокадастру для відновлення меж та розроблення технічної документації земельних ділянок загальною площею 2450 га для ведення сільського господарства. Хоч ці ділянки перебували у постійному користуванні виправного центру, Держгеокадастр двічі відмовляв йому.

Натомість невказаний в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області в рамках проведення операції «Урожай-2016» у квітні 2016 року направив листа голові Запорізької ОДА щодо необхідності вжиття заходів стосовно земельних ділянок на території Дружелюбівської сільської ради. Через місяць голова ОДА Бриль видав, за версією слідства, незаконне розпорядження про скасування розпоряджень голови Вільнянської РДА від 2003, 2005 та 2011 рр. щодо погодження земельних питань по вказаним ділянкам для Дружелюбівського виправного центру, чим фактично скасував право постійного користування ділянками за цією установою.

Надалі цей начальник Держгеокадастру у 2016 році за зверненням ТОВ «Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів» передав йому 1927 га у користування.

З огляду на це, слідче відділення Вільнянського відокремленого підрозділу Пологівського відокремленого підрозділу ГУНП у Запорізькій області у 2016 році відкрило провадження №12016080210001547 стосовно незаконних дій голови ОДА. Згодом його витребувало НАБУ за погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України.

Однак, у січні 2019 року голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль повідомив, що провадження стосовно нього закрили. В своїй публікації голова ОДА кілька разів звертає увагу на розслідування справи саме Національним антикорупційним бюро. Водночас, не вказує хто саме закривав справу і хто не побачив відсутності складу злочину.

На запит «НГ.Запоріжжя» у НАБУ розповіли, що прокурор четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Малик О. І. визначив підслідність за цим провадженням за слідчим управлінням Національної поліції у Запорізькій області.

А згодом у судовому реєстрі з’явилася ухвала про скасування арешту ділянок за провадженням №12016080210001547, оскільки саме провадження закрите постановою начальника слідчого відділу Новомиколаївського ВП Пологівського ВП ГУ НП в Запорізькій області Сердюк О.В. від 06.12.2018 – через відсутність складу кримінальних правопорушень.

Варто додати, що за цією справою відкривала ще одне провадження прокуратура Запорізької області – №42016080000000395 – стосовно незаконних дій начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області. Однак, у цьому провадженні не згадується про нібито незаконне скасування головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем розпорядження голови Вільнянської РДА. Останній рух у судовому реєстрі по цьому провадженню відбувався у липні 2018 року, коли в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області обрали особисте зобов’язання.