Метрополітен дав болгарам 6,5 млн євро на обладнання для автономного електроживлення
17.04.2024   //  

КП «Київський метрополітен» 27 березня без торгів уклало угоду з компанією «S END S Engineering» EOOD (Болгарія) щодо закупівлі стійки гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку вартістю 6,53 млн євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у Київ мають поставити стійку гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку SENDAP.04b/A.MI-2 rev. Поставку здійснять протягом чотирьох місяців після авансу 80% автотранспортом на умовах DAP. Решту оплатять протягом двох тижнів після поставки.

В обґрунтуванні сказано, що стійки призначені для забезпечення електроживленням при номінальному навантаженні та захисту при струмових перевантаженнях пристроїв зв’язку, радіозв’язку та гучномовного оповіщення в приміщеннях кросових зв’язку та радіовузлах станцій і об’єктів метро. Як повідомляє замовник, нині приміщення дистанції зв’язку, де розміщене критично важливе для роботи метро обладнання, не відповідають вимогам щодо електроживлення та потребують обладнання стійками безперебійного електроживлення в кількості 30 одиниць, що входять до комплекту. Періодично знеструмлюються кабельні лінії зовнішнього електроживлення суміщених тягово-понижувальних підстанцій внаслідок порушень у роботі передавальних і розподільних мереж та електропідстанцій оператора системи передачі й оператора системи розподілу електроенергії через ракетні обстріли. У разі надзвичайної ситуації, а саме повного знеструмлення станцій метро від зовнішнього електроживлення, для належної роботи станцій метро як укриттів необхідне автономне електроживлення від дизельних генераторів та стійок гарантованого електроживлення.

Технічній специфікації присвоїли гриф «Для службового користування», оскільки, мовляв, «розголошення даної інформації може призвести до погіршення інформаційної безпеки».

Останнім часом почастішали ракетних атак Росії по енергооб’єктах України, які будуть продовжуватися і матимуть непередбачувані негативні наслідки. На думку замовника, це унеможливлює дотримання строків для проведення відкритих торгів. З огляду на все це, а також враховуючи специфічність обладнання, закупівлю вирішили провести без торгів.

Створеною в 2007 році болгарською «S&S Engineering» володіє і керує Светлін Стайков. У серпні 2023 року «Київметрополітен» замовляв їй стійку гарантованого електроживлення пристроїв зв’язку за 5,35 млн євро, але деталі були невідомі, бо договір не публікували. Тоді замовник розповів Держаудитслужбі, що інша фірма «Riko d.o.o.» (Словенія) пропонувала вищу ціну 5,90 млн євро, тому він обрав дешевших болгар. ДАСУ не знайшла порушень. У грудні 2022 року метрополітен замовляв їм іншу стійку SENDAPS.02.MK за 4,00 млн євро.

Анна Сорока, “Наші гроші”