Через приватизацію донецьким не дали стягнути 31 мільйон з «Макіїввугілля»
13.06.2015   //   147 Переглядів

Суд не задовольнив скаргу ТОВ «Кант» щодо припинення провадження про стягнення заборгованості з ДП «Макіїввугілля». Про це свідчить постанова Верховного суду від 27 травня.

2009 року між ДП «Макіїввугілля» за результатами тендеру замовило у ТОВ «Кант» роботи з капітального ремонту гірничошахтного обладнання. Вартість договору склала 69,48 млн грн.

У жовтні 2013 за рішенням Госпсуду Донецької області з ДП «Макіїввугілля» стягнуто на користь фірми «Кант» в сумі 30,95 млн грн., з яких 26,32 млн грн. заборгованості по договору, 3% річних – 1,81 млн грн., інфляційні втрати – 2,82 млн грн.

Однак 5 лютого 2014 року провадження щодо стягнення Державною виконавчою службою припинене у зв’язку з приватизацією підрозділів ДП «Макіїввугілля», що займаються видобутком вугілля. Ще в грудні 2012 року ДП «Макіїввугілля» зобов’язано до 1 травня 2013 року здійснити передприватизаційну підготовку об’єктів.

Відповідно до закону, з моменту прийняття рішення про приватизацію вугледобувного підприємства і до завершення процедури встановлюється мораторій на застосування процедури примусової реалізації майна об’єктів приватизації шляхом зупинення виконавчого провадження та мораторію на порушення справ про банкрутство.

ТОВ «Кант» намагалось оскаржити дії держвиконавців, але наразі вже програло справу в Донецькому апеляційному госпсуді, Вищому господарському та Верховному судах.

У березні 2013 року ДП «Макіїввугілля» подавало позов про визнання договору з «Кант» недійсним, посилаючись на неузгодженість договірної ціни з причини відсутності калькуляції на капітальний ремонт обладнання та дефектних актів. Але суд позов не задовольнив і вказав, що виконання договору сторонами не заперечується і підтверджується актами прийому-виконання робіт.

Фірма «Кант» належить донеччанам Наталії Клейно та Давиду Жеребчевському. Віднедавна «Кант» змінив адресу реєстрації з Донецька на Харків. З 2008 року, коли було створено Віснику держзакупівель, опубліковано дані про підряди ТОВ «Кант» на суму 418,77 млн грн., з них від «Макіїввугілля» – на 113,03 млн грн.