Київрада купує нову систему голосування за 13 мільйонів – дорожче від парламентської
06.11.2014   //  

Секретаріат Київської міськради 31 жовтня уклав угоду з НТТОВ «Рада» на розробку та впровадження системи інформаційного забезпечення депутатів Київської міської ради в залі пленарних засідань «Рада IV Київ». Вартість угоди склала 12,97 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Йдеться про програмно-технічний комплекс, який забезпечує процес голосування депутатів. Скільки часу знадобиться на встановлення системи – невідомо, в тендерній документації не вказаний чіткий термін виконання робіт.

Власниками фірми «Рада» є Леонід Баран, Анатолій Мороз та Олександр Кобозев. Компанія отримала замовлення без відкритих торгів, за переговорною процедурою з огляду на потребу в уніфікації та стандартизації. В період з 1998 – 2013 рр. саме вона здійснювала розробку, впровадження, авторський супровід, модернізацію, технічне обслуговування та адаптацію системи НТТ «Рада», окрім того відповідно до експертного висновку інституту Кібернетики НАНУ це підприємство єдине, що може надати такі послуги.

Нагадаємо, раніше в міськраді стояла система «Рада — ІІІ Київ», однак вона була знищена під час Майдану, й за результатами обстеження НТТ «Рада» – відновлена бути не може.

Влітку мер Києва Віталій Кличко заявляв, що на відновлення системи «Рада» потрібно 11 мільйонів гривень. Цю цифру у якості орієнстовного кошторису обрахувало саме НТТ «Рада» при курсі долара в 9,04 грн. з попередженням, що сума договору може змінюватися залежно від курсу, а також обсягів робіт.

Разом з тим 23 жовтнясекретар міськради Олексій Резніков заявив, що столична влада відмовилась від ідеї купувати нову систему, а натомість намагається відремонтувати стару.

«Повністю познімали пульти «Рада», які залишилися, і зараз по всій Україні збираємо частини системи. Десь, може, в когось є в аналогічних системах на складах ремонтні набори, за допомогою яких спробуємо відновити систему… », – сказав Резніков і зазначив, що рішення прийняли з фінансових міркувань: «Бо ми порахували кошторис… і виходить, що існуючу систему легше відновити».

При цьому на момент цієї заяви уже тиждень тривала процедура закупівлі нової системи у «Ради» – оголошення про закупівлю за переговорною процедурою було офіційно оприлюднено 17 жовтня.

Для порівняння: найбільшою системою для голосування в Україні є система «Рада-3», встановлена у Верховній Раді в 2002 році. Розрахована на 450 депутатів система разом з подальшою модернізацією коштувала близько $0,8 млн. Нова система для Київради, що складається зі 120 депутатів, у перерахунку по курсу НБУ коштуватиме близько $1 млн.