Облгази повертаються на «Prozorro»: «Полтавагаз» провело відкриті торги на газові лічильники з Польщі за 26 мільйонів
26.03.2021   //   145 Переглядів

Акціонерне товариство «Полтавагаз» 15 березня за результатами тендеру уклало угоду з ПП  «Науково – виробнича компанія «Енергозберігаючі технології» на придбання лічильників газу на 25,83 мільйона гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Закупівля відбувалася через «Prozorro», чого в останні роки облгази майже не практикували.

Переможцем тендеру стало ПП «Науково – виробнича компанія «Енергозберігаючі технології» із Дніпра. Компанія поставить 21 956 різних мембранних лічильників польського виробника «Apator Metrix S.A.».

  • Лічильники G10 без термокомпенсації придбано по 5060 грн за штуку.
  • Ціна лічильників пропускною здатністю G1,6-G4 склала 1005 грн без термокомпенсації та 1416 грн з термокомпенсацією. 
  • Лічильники з пропускною здатністю  G6 придбано по 1620 грн без термокомпенсації та по 2712 грн з термокомпенсацією. 

Єдиним конкурентом переможця була компанія – ТОВ «Торгівельний дім «ЕХЗ» з Запоріжжя. Вона також пропонувала лічильники «Metrix». Жоден з учасників не понижував стартової ціни.

На підтвердження спроможності поставити продукцію «ЕХЗ» подав дилерський договір з переможцем тендеру – «Енергозберігаючіми технологіями».

Разом з тим, ціна лічильників для «Полтавигазу» вийшла трохи меншою, ніж на тендері державної компанії «Оператор ГТС» у січні. Тоді ця ж фірма «Енергозберігаючі технології» продала держкомпанії ці ж самі лічильники Metrix  G1,6 – G4 з термокомпенсацією по 1455 грн за штуку, тобто на три відсотки дорожче. А лічильники G6 з термокомпенсацією, словацького виробника Elster,  «Оператор ГТС» купив на 53% дорожче – по 4157 грн проти 2712 грн за «Metrix» у «Полтавигазу».

«Полтавагаз» належить Олексію Лелюку, який не має стосунку до групи облгазів Дмитра Фірташа. Вони поза системою «Прозорро» закуповують мембранні лічильники від фірми «Самгаз».

Засновником ПП «НВК «Енергозберігаючі технології» є Костенкова Раїса Полікарпівна з Дніпра.

ТОВ «Торгівельний дім «ЕХЗ» належить Бондаренко Ігору Віталійовичу із Запоріжжя.

Нагадаємо, облгази в останні роки уникають публічних закупівель у системі «Прозорро», користуючись неоднозначними формулюваннями у законах. В 2020 році Верховна Рада внесла зміни до законодавства, які мали б припинити різночитання. Однак голова Антимонопольного комітету Ольга Піщанська продовжує вважати, що для уникнення маніпуляцій з боку облгазів потрібні ще якісь зміни в законодавстві.