Поліцейські охоронці купили «Логани» у дружини керівника «Укроборонпрому»
26.04.2016   //   101 Переглядів

Управління поліції охорони в Херсонській області 20 квітня за результатами тендеру акцептувало пропозицію ТОВ «Центр Херсон» на постачання двох автомобілів загальною вартістю 0,61 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Документацією конкурсних торгів передбачено, що протягом 2016 року за заявкою замовника ТОВ «Центр Херсон» повинен поставити два легкових автомобіля марки  Renault Logan. Авто повинно бути новим, але 2015 року випуску, об’єм двигуна – 1149 куб см, паливо – бензин, 5-ступінчата механічна коробка передач. Замовник хоче бачити авто білого кольору та мати гарантію три роки або 100 тис км пробігу.

Відповідно до акцептованої пропозиції, вартість одного авто для охорони становить 302 тис грн. Це майже відповідає оголошенням автосалонів,  де Logan з виписаними в ДКТ характеристиками пропонується за 299 тис грн. Але це вартість авто 2016 року випуску, автомобілі переднього року випуску без пробігу коштують дешевше. У відкритих джерелах є оголошення автосалонів про продаж таких авто за 264-274 тис грн.

ТОВ «Центр Херсон» почав отримувати державні замовлення з 2015 року і вже уклало дві угоди на постачання автомобілів марки Renault на суму 1,47 млн грн. До речі, в вересні минулого року фірма продала Управлінню поліції охорони в Херсонській області два автомобілі Renault Logan за ціною 297 тис грн.

Кінцевими власниками «Херсон центру» є Володимир Білий, Ануар Бєйсєбаєв та Людмила Романова.

Романова є дружиною Романа Анатолійовича Романова – очільника держконцерну «Укроборонпром». До призначення у липні 2014 року Романов очолював президентську виборчу компанію Порошенка по Херсонщині. Він також відомий як торговець автомобілями «Хюндай», які в Україні збирає корпорація «Богдан» Олега Гладковського (Свинарчука), співвласником котрої раніше був Порошенко.

Білий є заступником голови херсонської обласної організації партії «БПП «Солідарність», висувався від неї у мери м. Нова Каховка. Працює замдиректора ПАТ «Завод крупних електричних машин».

Бєйсєбаєв колись був головою правління та акціонером казахстанського АТ «Финансовая корпорация «Сеймар-Альянс». За даними ЗМІ, він є довіреною особою в бізнесі Романа Романова.

Конкурентом ТОВ «Центр Херсон» на торгах було ТОВ «Авто Груп +» , чия пропозиція була дорожчою на 0,3%. Цю фірму в Одесі зареєстрували місцеві жителі Лариса Солом’як та Ганна Бєлая, директором є В’ячеслав Маркушин.

За даними «ВДЗ», «Авто Груп+» з 2014 року отримала замовлень на постачання автомобілів на суму на 1,91 млн грн.