Тюремники купили коштовної муки на 42 мільйони у «розпильщиці»
30.06.2015   //  

Державна пенітенціарна служба України 22 червня за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Поділля Промпостач» на постачання борошна на суму 42,26 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику держаних закупівель».

Замовлено 6 тисяч тонн пшеничного борошна І ґатунку по ціні 6 996 тис грн./т.

Тендер було оголошено ще в січні цього року і початково планували витратити на закупівлю 29,60 млн грн. Однак торги затяглися через оскарження конкурентів в АМКУ, а фінальна вартість закупівлі зросла у півтора рази.

Згідно з даними відкритих джерел в мережі, у січні мука 1 сорту коштувала 4 850 грн./т, в квітні таку муку вже продавали по 5 8005 900 грн./т., на початку червня – по 5 100 грн./т.

Загалом на тендер подавалися сім учасників, з них п’ять були відхилені через формальні претензії до довідок. При цьому пенітенціарна служба не оприлюднила дані про вартість відхилених заявок, відтак неможливо порівняти їх з ціною переможця.

Таким чином єдиними допущеними до участі у тендері стали ТОВ «Поділля Промпостач» і ТОВ «Гран-Терра», які нещодавно вже розіграли інші харчові тендери тюремників на 91,03 млн грн.

Хмельницьке ТОВ «Поділля Промпостач» зареєстроване на Марину Ставську і Володимира Павенського.

У 2008-2011 рр. Павенський очолював ДП «Цукровик Поділля» крупного виробника цукру ТОВ фірма «Астарта-Київ» Віктора Іванчика і Валерія Короткова.

Марина Ставська відома як співзасновниця севастопольського ТОВ «ВКП «Броксервіс». Підприємство регулярно вигравало Держрезерву і Аграрного фонду, де її конкурентами виступали фірми партнерів Ставської.

«Поділля Промпостач» зайшло у державні тендери у листопаді 2014 року, отримавши підряди Держрезерву і тюремників вже на 151,1 млн грн.

У цей же період на тендерах тюремників і військових з’явилось «Гран-терра». Власником фірми є Євген Пічул, директором – Валерій Пічул, раніше до складу засновників також входила Олена Пічул. Телефон, який «Гран-Терра» вказала при реєстрації в ЄДР – це контактний номер фірми «Центр Аудит Сервіс», аудиторської компанії Валерія Пічула.

Наразі Валерій Пічул є співвласником і директором фірми «АРД Фінанс». Разом з ними частки в цій компанії мають:

  • народний депутат Валерій Іщенко (у 2012 р. обраний від УДАРу, а в нинішньому скликанні – від БПП),
  • колишній акціонер на віце-президент «Родовід Банку» Сергій Дядечко,
  • колишній акціонер і президент того ж «Родоводу» екс-нардеп Сергій Бубка,
  • колишні голови правління «Родоводу» Денис Горбуненко і Дмитро Єгоренко.

Щодо оскаржень в АМКУ, то одне з них подавало ТОВ «Бусідор», яке вважало, що замовник прописав дискримінаційні вимоги: в переліку документів на підтвердження досвіду були первинні бухгалтерські документи, які не можуть надати підприємства, що ведуть електронну бухгалтерію, а довідку від ветеринарів не можуть принести ті, хто закуповує товар не на агроподуктових рнинках. Однак скаргу відхилили – список документів не є вичерпним, перше можна замінити будь-яким іншим доказом наявності досвіду, а замість другого – подати пояснення, чому довідка не може бути надана, чого скаржник не робив.

Ще одну скаргу подавав приватний підприємець Блошко щодо санітарної довідки. Скаргу відхилили, однак заразом перевірили всі допущені до участі компанії і виявилося, що в однієї з них також неповний пакет документів (замість зберігання борошна – зберігання риби в холодильниках), тож замовник провів оцінку пропозицій по другому колу, і так єдиними конкурентами лишилися вказані вище фірми.