Палаци Кацуби та Бакуліна у стилі псевдобарокко (фото)
20.10.2014   //   773 Переглядів

Під Києвом у селі Хотянівка закінчується будівництво величезного елітного маєтку нардепа Сергія Кацуби – екс-заступника голови «Нафтогазу», куратора закупівлі скандальних «веж Бойка». Про це йдеться у спільному розслідуванні програми «Радіо Свобода» «Схеми» й «ЕспресоТВ».

5

Величезний маєток виконаний у вигляді палацу у стилі псевдобароко.

Згідно із земельним кадастровим реєстром, ділянка оформлена на Наталію Кацубу – матір депутата. Господарі ще не заїхали, але будівництво вже завершене.

1

Кацуба відмовився прокоментувати журналістам програми, як йому вдалося заробити на цей маєток.

По сусідству з «палацом Кацуби» на одній відокремленій від всього села ділянці зведені два однакових будинки екс-керівника «Нафтогазу» Євгена Бакуліна, оформлені на його дітей – дочку Світлану і сина Миколу.

6

Перша бурова вежа була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. Журналісти ТВі і «Дзеркала тижня» довели, що закупівля відбувалась із майже подвійною переплатою – у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів.

Журналісти ТВі віднайшли директора цієї компанії, який повідомив, що не підписував контракт з «Чорноморнафтогазом», а його підпис під контрактом – підробка.

Тоді «Нафтогазом» керував Бакулін, а куратором закупівлі бурових веж були два брати – заступник Бакуліна Сергій Кацуба, і член правління «Чорноморнафтогазу» Олександр Кацуба.

У грудні 2012 Сергій Кацуба в інтерв’ю телеканалу ТВі сам зізнався, що він безпосередньо писав тендерну документацію до закупівлі.

До так званого клану Кацуб входить три покоління.

7

Старший – батько Володимир Кацуба –депутат Ради, обрався від Партії регіонів. Його старший син – Сергій Кацуба, який обрався в парламент через півроку після оборудки з вежами. Молодший син Олександр Кацуба, який отримав посаду заступника голови «Нафтогазу» фактично від брата у спадок – а за нової влади пішов на лікарняний, під час якого гучно відіграв весілля в передмісті Парижа – в резиденції Шато де Шантії.

Нині Сергій Кацуба на позачергових виборах у Верховну Раду обирається по 92 округу в Узині, його батько Володимир Кацуба йде в парламент по 175 округу в Дергачах (Харківська область), а Євген Бакулін обирається по 106 округу в Сєвєродонецьку.

Сам екс-міністр палива та енергетики Юрій Бойко, на честь якого в народі прозвали цю оборудку, очолює виборчий список Опозиційного блоку.

2

3

4