Армія закупила у «Темпа» бронежилетів на 25 мільйонів, ще на 17 мільйонів замовить Нацгвардія
11.09.2014   //  

Міністерство оборони України 4 вересня уклало угоди з ТОВ «НВП «Темп-3000» на постачання бронежилетів на загальну суму 24,61 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено бронежилети «Корсар М3с-1-4» (четвертий клас захисту) у кількості 4 582 шт., половину з них мають поставити до 15 вересня, другу – до кінця місяця. Ціна за один бронежилет склала 5 370 грн./шт.

В якій саме комплектації замовлені бронежилети в тендерній документації не уточнено. На офіційному сайті «Темпу» зазначено, що «Корсар М3с-1-4» захищає груди й спину, а також плечі, шию і пах (1 клас), можлива також комплектація набором навісних підсумків.

Нагадаємо, аналогічні жилети (у закупівлі проходили як «Корсар МЗС») у липні замовила «Темпу» одна з військових частин Нацгвардії – ВЧ 2276 (база зберігання зброї та боєприпасів). База спочатку оголосила про відкриті торги, на яких «Темп» запропонував ціну 2 900 грн./шт., однак їх скасували через брак учасників, і в результаті закупили за переговорною процедурою по 5 800 грн.

Сама Нацгвардія 5 вересня акцептувало пропозицію «Темпу» на постачання 2 732 бронежилетів 4 класу захисту. Загалом партія обійдеться в 17,34 млн грн., тобто виходить, що жилети обійдуться по 6 349 тис грн. Жодних деталей про комплектацію чи модель жилетів на «ВДЗ» не опубліковано.

Обидві закупівлі проводять з урахуванням податку на додану вартість, хоча ще 23 липня набули чинності закони, якими бронежилети звільнено від ввізного мита та ПДВ.

Після нападу Росії на Україну Міноборони провело вже кілька закупівель бронежилетів та касок. У всіх випадках постачальником обиралось «Темп-3000» Тамари Романчук, Юрія Євтушенка та Романа Балченка. За кілька місяців фірма отримала підряди Міноборони на 173,91 млн грн. без відкритих торгів. Нацгвардія цього року закуповуватиме бронежилети «Темпа» вперше.

Нагадаємо, на початку липня Генпрокуратура з’ясувала, що бронежилети «Темп-3000» не відповідають тактико-технічним вимогам і всі зразки «Корсарів» пробиваються наскрізь при використанні засобів ураження, які має тримати бронежилет 4-го вітчизняного класу захисту.