Один із лідерів медичних тендерів часів Януковича банкрутує із майже 2 мільярдами боргів
04.09.2014   //  

У Господарському суді міста Києва наприкінці серпня стартував процес банкрутства ПАТ «Альба Україна» за ініціативою самого підприємства. Про це пише Олександр Наконечний у «Діловій столиці».

За даними операторів фармацевтичного ринку («Дельта Медикел», «Скай фарм»), які з весни цього року намагаються стягнути борги з «Альба Україна», остання з початку року почала активну підготовку до банкрутства. Зокрема, були звільнені більшість працівників, кількість яких торік перевищувала 1 тис осіб. Також компанія розпродує своє майно. У результаті, «Альба Україна» фактично згорнула господарську діяльність і офіційно визнала свою неплатоспроможність.

Загальна сума боргів компанії «Альба Україна» станом на початок цього року становила 1,7 млрд грн., з яких близько 1,3 млрд грн. вона заборгувала сотням своїх постачальників.

До суду вже звернулися десятки українських та іноземних компаній. Серед них – Промінвестбанк (претензії на суму близько 60 млн грн.), Dr. Reddy’sLaboratories(близько 17 млн грн.), Борщагівський хімфармзавод (14 млн грн.), NobelIlac (близько 13 млн грн.), GlaxoSmithKline (10,5 млн грн.), «Дельта Медикел» (9 млн грн.) та інші.

Варто зазначити, що у 2011 році ПАТ «Альба Україна» отримало $25 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Засновником ПАТ «Альба Україна» є кіпрська компанія Laona Public Company Limited.

На ринку державних замовлень компанія стала великим гравцем у 2010 році після вступу тодішнього комерційного директора Володимира Дудки до «Сильної України» Сергія Тігіпка, який тільки-но отримав посаду віце-прем’єра в уряді Миколи Азарова. У 2012 році Дудка став народним депутатом від Партії регіонів.

Дудці і його партнерам (Роман Єфименко, Володимир Джус і Володимир Чумель) належить київська компанія «Наша аптека», яка керує мережею аптек з такою ж назвою.

Від «Наших грошей»:

У 2011 році «Альба Україна» отримала державних підрядів на 177 млн грн., у 2012-му – на суму близько 244 млн грн., у 2013-му – на суму 102,62 млн грн. До цього періоду державні підряди «Альби» були значно меншими.

Володимир Дудка у лютому цього року вийшов з фракції Партії регіонів і увійшов до групи «Суверенна європейська Україна».

dudka