Прокурор відібрав у будівельників вже забудований гектар поряд з Нікітським ботсадом
Господарський суд АРК визнав недійсним договір, за яким ТОВ «Південний берег» отримало 1,07 га земель Інституту винограду і вина «Магарач» Української академії аграрних наук. Рішення від 20 травня прийнято за позовом Сімферопольського міжрайонного природоохоронного прокурора.
Як свідчать матеріали справи, 10 квітня 2002 року ТОВ «Південний берег» домовилося з Інститутом про будівництво пансіонату сімейного типу у Відрадному, шосе Дрожинського, 24, що під Ялтою.
Задля цього держпідприємство надало фірмі ділянку вартістю 1,05 млн грн., а фірма інституту – шість облаштованих квартир загальною вартістю 246,09 тис грн.
Долі у пансіонаті вони поділи порівну. Їх розмір становив 729 тис грн. у кожного. Договір було укладено до 2005 року, а потім продовжено до 2008 року.
Як наголосив суд, Інститут є користувачем, а не власником ділянки, відтак він не міг вносити її в якості внеску в сумісну діяльність. Більше того, на час укладання договору виділена земля не мала встановлених меж і визначеного місця розташування, тобто фактично не була ділянкою. Вона також не була відокремлена із загальної ділянки площею 76,06 га, яка у 1990 році була закріплена за Інститутом.
Більше того, дана земля повинна використовуватися «для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства». Її цільове призначення уповноважений орган не змінював.
Крім того, суд зауважив, що при укладанні договору про спільну діяльність сторони не створили юридичну особу, як того вимагає законодавство.
Інститут і фірма, заперечуючи проти позову природоохоронного прокурора, наголошували, що 17 травня 2011 року їхній договір про спільну діяльність уже був розірваний господарським судом АРК. Втім, як наголосив суд, чинне законодавство дозволяє визнати договір недійсним навіть після припинення його дії.
Разом із тим виявилось, що вказаним рішенням 2011 року суд не лише розірвав договір про спільну діяльність, але й визнав за ТОВ «Південний берег» право власності на ряд недобудованих будівель.
Таке позитивне для забудовника рішення стало можливим у зв’язку з рішення госпсуду Миколаївської області ще від 24.10.2006 року. Власне тоді суд першої інстанції задовольнив позов «Південного берегу» і розірвав їхній договір із Інститутом «Магарач», визнавши недобуди приватною власністю фірми. Окрім того, суд зобов’язав Масандрівську селищну раду укласти з ТОВ «Південний берег» договір оренди ділянки площею 1,07 га і відвести її під будівництво пансіонату сімейного типу. Вочевидь, до 2011-го сільрада і фірма договір оренди уклали.
ТОВ «Південний берег» будує під Ялтою за 50 метрів від Нікітського ботсаду пансіонат сімейного типу «Нікітський палац». Цей проект, за задумом бізнесменів, «стане найграндіознішим на ринку елітної нерухомості». За даними місцевих ЗМІ, будівництво ведеться на місці викорчуваних виноградників Інституту вина і винограду «Магарач».
ТОВ «Південний берег» було засноване у 2001 році Геннадієм та Наталією Жильцовими. Його нинішніми власниками є росіянка Ірина Долгова і кіпрська компанія «Зораіда Інвестментс Лімітед». При цьому Жильцов продовжує брати активну участь у діяльності фірми.