Нацкомісія вирішила закупити вугілля для ТЕС Ахметова за рахунок «Енергоатому»
21.10.2014   //  

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, для закупівлі близько 400 тис т вугілля для теплових станцій направить гроші, які недоотримає НАЕК «Енергоатом». Про це пише Олександр Суков у газеті «Капітал».

Нацкомісія 17 жовтня до кінця року знизила для НАЕК «Енергоатом» тариф на продаж електроенергії, що виробляється на АЕС, на 6,8%, до 28,26 коп за кВт∙год.

Гроші, які недоотримає «Енергоатом» внаслідок зниження тарифу, підуть на закупівлю вугілля для теплових станцій. За словами голови НКРЕКП Володимира Демчишина, зниження тарифу «Енергоатома» дозволить до кінця року акумулювати 380 млн грн.

За словами аналітика держпідприємства «Укрпромзовнішекспертиза» Олександра Крайнікова, на спотовому ринку вартість південноафриканського вугілля зараз становить близько $66за 1 т, а російське вугілля коштує $30-40 за тонну. Однак, враховуючи доставку сировини, її вартість становитиме відповідно $101-106 за 1 т та $70-90 за тонну.

Минулого тижня ще до зниження тарифу президент «Енергоатома» Юрій Недашківський оцінював дефіцит коштів компанії на цей рік в 1 млрд грн., який утворився головним чином внаслідок девальвації гривні.

За даними ДП «Енергоринок», станом на 1 січня цього року в Україні діяло 142 виробники електроенергії. Це – 14 ТЕС (40%), «Енергоатом» (44%), «Укргідроенерго» (8%), 33 теплоелектроцентралі та блок-станції (7%) та 102 виробники енергії з альтернативних джерел (ВЕС, СЕС і малі ГЕС; 0,86%). Виробники продають електроенергію ДП «Енергоринок», де її купують постачальники різних форм власності.

Дев’ять із 14 ТЕС входять до складу ДТЕК Ріната Ахметова. Це – Зуївська, Курахівська і Луганська (м.Щастя) теплоелектростанції («ДТЕК Східенерго»); Запорізька, Криворізька і Придніпровська ТЕС («ДТЕК Дніпроенерго»); Бурштинська, Ладижинська і Добротвірська ТЕС («ДТЕК Західенерго»).

Крім того, Вуглегірська, Зміївська та Трипільська ТЕС входять до складу ПАТ «Центренерго», 78% акцій якої належить НАК «Енергетична компанія України».

Ще дві ТЕС – Старобешівська і Слов’янська входять до складу «Донбасенерго», контрольний пакет акцій якого контролює Ігор Гуменюк.

У цьому році у зоні бойових дій опинилися Слов’янська, Старобешівська, Луганська, Зуївська і Вуглегірська ТЕС.