Атомники за 3 млн замовили яловичину на третину дорожче від інших закупівель
30.04.2024   //  

«Рівненська АЕС» замовила яловичину по 304 грн.

Філія «ВП «Рівненська АЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» 24 квітня за результатами тендеру замовила ТОВ «Дубноміт» м’яса на 3,04 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозороро».

Цьогоріч у Вараш поставлять 10 т замороженої яловичини вищого сорту в блоках за ГСТУ 46.019-2002 виробництва ТОВ «Компанія «Зевс Лтд» по 304 грн/кг. Це буде знежилований м’якуш без кісток крупними шматками, а саме філе, товстий край, задня частина із залишком строку придатності не менше 90%. Товар оплачуватимуть протягом 45 днів після поставки.

Днями ДП «Державний оператор тилу» Міноборони опублікувало договір із ТОВ «Аделін» на постачання продуктів харчування для ЗСУ до кінця липня поточного року. В каталозі у цього постачальника заморожена яловичина без кістки врахована по таких цінах: задня частина – по 210 грн/кг, лопатка – по 260 грн/кг. Це на 14-31% дешевше від ціни «РАЕС».

У березні Конотопська центральна районна лікарня на Сумщині замовила у підприємця заморожену яловичину вищого сорту в блоках за тим самим ГСТУ по 170 грн/кг без ПДВ. З урахуванням 20% податку ціна склала б 204 грн/кг. Це на 33% дешевше від ціни «РАЕС».

У лютому Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського замовив заморожену яловичину вищого сорту в блоках без кісток за тим самим ГСТУ на цей рік по 224 грн/кг, що на 26% дешевше від ціни «РАЕС». Це буде товстий і тонкий краї, тазостегнова частина.

Також у лютому освітяни Східниці на Львівщині замовили заморожену яловичину вищого сорту в блоках за тим самим ГСТУ по 230 грн/кг, тобто на 24% дешевше від ціни «РАЕС».

Нині очікувана ціна складала 310 грн/кг. Під час аукціону ТОВ «М’ясничок» запропонувало продукцію ФОП Лашхіа Лаша Омарович на третину дешевше – по 215 грн/кг. Однак воно не підтвердило досвід. Замовник дав добу на виправлення цього недоліку, але фірма так і не завантажила аналогічний договір із відгуком, тому її відхилили. Таким чином, переможцем став наступний учасник «Дубноміт» із ціною 304 грн/кг, з яким зрештою і уклали договір.

Дорожчим суперником було ТОВ «Твій хліб» із продукцією ТОВ «Охтирка М’ясопродукт» по 306 грн/кг. Саме «Твій хліб» виграв минулий тендер «РАЕС» щодо яловичини на 2,37 млн грн. Тоді, в січні вона коштувала 260 грн/кг. Січневий договір досі діє. Днями «Державний оператор тилу» повідомив, що «Твій хліб» не виконав зобов’язання із постачання продуктів харчування для ЗСУ, тому його обсяги були повністю перерозподілені на інші компанії.

«Рівненську АЕС» з літа 2022 року очолює Павло Ковтонюк, попереднього керівника Павла Павлишина тоді зі скандалом усунули з посади. Уповноваженою особою є Оксана Вілюра.

Постачальником «Дубноміт» із міста Буськ на Львівщині володіє і керує львів’янин Вадим Ружицький. Ця фірма створена у вересні 2023 року. Тоді ж Ружицький став засновником і директором виробника «Компанія «Зевс Лтд» із міста Дубно на Рівненщині. «Дубноміт» цьогоріч уже натендерив 4,18 млн грн, а «Компанія «Зевс Лтд» не брала участь у тендерах.

За даними системи «YouControl», до вересня 2023 року «Компанією «Зевс Лтд» володіла та керувала киянка Світлана Ланчук, а до 2016 року її партнерами були Світлана Веретенник і Костянтин Сенюков. До 2010 року «Компанія «Зевс Лтд» належала Юрію Підборецькому.

У серпні 2022 року «Укрексімбанк» подав у поліцію заяву, що службовці «Компанії «Зевс Лтд» чи інші невстановлені особи вчинили незаконні дії з майном, титульним володільцем якого за договорами застави є банк. Мовляв, банку завдано майнової шкоди у розмірі 6,34 млн грн, бо 11 липня 2022 року під час перевірок заставного майна на цю суму виявлено факти відсутності за місцем зберігання у Дубно 15 одиниць виробничого обладнання та відсутності товарів в обороті м’ясної продукції (заставного майна фірми). Поліція не внесла відомості в ЄРДР, банк пішов до суду, який наказав відкрити кримінальне провадження.

У листопаді 2022 року банк повідомив, що виставив борги «Компанії «Зевс Лтд» на продаж в електронній системі «Сетам». Торги двічі не відбулись: у грудні 2022 року і січні 2023 року.

Анна Сорока, «Наші гроші»