В декларації замГенпрокурора знайшли зв’язок з кримінальним світом – дружина володіє землею з сином екс-бригадира «Фашиста»
23.02.2022   //  

Дружина заступника Генерального прокурора Олексія Симоненка є співвласницею двох земельних ділянок із сином колишнього регіонала Сергія Канакі, якого пов’язують із кримінальним світом – злочинним угрупованням так званого «Фашиста». Про це йдеться в матеріалі Данила Мокрика для Bihus.Info.

В майновій декларації заступника Генпрокурора Олексія Симоненка вказано, що його дружина Олена має дві земельні ділянки у спільній власності із Костянтином Сергійовичем Красільніковим. Ділянки розташовані в Обухівському районі Київщини, і їх загальна площа – 1 гектар.

Костянтин Красільніков (нині – Канакі) – син Сергія Канакі, депутата Обухівської районної ради від партії «Батьківщина». До Революції Гідності він був депутатом тієї ж ради від Партії регіонів, обіймав посаду заступника глави Обухівської РДА, а також був депутатом Київської обласної ради від Партії регіонів.

Сергія Канакі, який раніше також мав прізвище Красільніков, пов’язують із кримінальним світом. У ЗМІ можна знайти низку публікацій, в яких Сергія Красільнікова називають колишнім «бригадиром» ОЗУ кримінального авторитета Вячеслава Пересецького, відомого під прізвиськом «Фашист». У той час сам Красільніков нібито мав прізвисько «Макс». ОЗУ діяло в Києві у 80-х та 90-х роках минулого століття, спершу займаючись переважно рекетом та крадіжками, однак потім перейшло і до підприємницької діяльності.

Приналежність Сергія Красільнікова-Канакі до цього ОЗУ підтверджує і один із засновників українського Управління боротьби з організованою злочинністю Валерій Кур. Так, він розповів Bihus.Info, що Сергій Красільніков був серед наближених до «Фашиста» членів угруповання, які мали частку в бізнесі і залишилися в групі навіть після того, як Вячеслав Пересецький потрапив за ґрати.

«Вони так з ним і залишились – і «Вдова» (Олександр Вдовиченко – ред.), і «Макс». «Макс» – це той, який став Канакі… Вони вже записані були до власників. І вони «мурчали» з нашими так званими генералами, разом вже знаходили багато спільного», – розповів Валерій Кур.

Відтак колишній УБОПівець заперечив одну з легенд про ОЗУ «Фашиста» – начебто ця група, на відміну від інших, не підтримувала контактів з правоохоронними органами.

За яких обставин у 2018 році дружина заступника Генпрокурора Олексія Симоненка стала співвласницею двох земельних ділянок із сином Сергія Красільнікова-Канакі? На наше прохання про коментар Олексія Симоненка щодо відомостей з його декларації в Офісі Генпрокурора відповіли відпискою. На письмове запитання у месенджер заступник Генпрокурора також не відповів.

Замгенпрокурора Олексій Симоненко

Поруч із двома ділянками, які спільно належать Олені Симоненко та Костянтину Красільнікову-Канакі, розташовано ще півтора десятки ділянок, які безроздільно належать Сергію Канакі та його сім’ї – дружині та синам.

В декларації заступника Генерального прокурора Олексія Симоненка також є й інші земельні ділянки, а також будинок в Козині Обухівського району, квартира в «Новопечерських липках» та інше майно. Переважна більшість майна записана на дружину, Олену Симоненко. Згідно з декларацією, вона також заробляє значно більше за свого чоловіка.

Нагадаємо, Олексій Симоненко рік тому забрав у НАБУ справу щодо замголови Офісу президента Олега Татарова та передав її в СБУ. Та після цього Симоненко брав участь у закритій вечірці на дні народження Татарова.