COVID-19. Медики Чернігівщини замовили новачку дорожчі «швидкі» на 75 мільйонів
19.11.2020   //   377 Переглядів

КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської облради 8 жовтня і 13 листопада замовило ТОВ «Ксенко Авто Продакшн» поставку «швидких» на 74,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Загалом замовили 28 автомобілів швидкої допомоги з гарантією чотири роки або 250 тис км пробігу. Виробниками медичного обладнання вказані фірми «Weinmann» (Німеччина), «Masimo» (США), «Nihon Kohden» (Японія), «Viltechmedia» (Литва), «Zoll Corp.» (США), «STEM» (Італія), «Ferno» (США/Словакія), «Germa» (Швеція) та «Biegler» (Німеччина).

Зокрема два автомобілі типу C на базі повнопривідного Volkswagen Crafter 4х4 будуть мати транспортну портативну платформу Weinmann Life-Base III із захисною сумкою з апаратом штучної вентиляції легень Weinmann Medumat Standard2. Один автомобіль за 3,15 млн грн. поставлять цьогоріч, а другий за 3,26 млн грн. – до 12 травня 2021 року.

Решта 26 автомобілів типу B на базі Volkswagen Crafter без апарату ШВЛ купили по 2,50 млн грн. Сім штук поставлять до кінця цього року, а 19 штук – до 12 травня 2021 року.

Нагадаємо, від початку року до 7 жовтня всі підряди щодо «швидких» типу B зібрало ТОВ «Автоспецпром». Вони коштували на чверть дешевше1,96-2,00 млн грн., однак мали іншу базу Citroen Jumper і Peugeot Boxer та медобладнання інших виробників переважно з України і Туреччини, а також із Китаю, Тайваню, Пакистану, Кореї, Італії і Нідерландів.

Нинішні закупівлі провели без торгів, бо вони стосуються боротьби проти поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Умови договорів передбачають оплату протягом 30 робочих днів після доставки, але також дозволяють замовнику здійснити повний аванс.

Столична «Ксенко Авто Продакшн» була створена в лютому 2020 року. Її директором є Олександр Кучерявін, а засновником – Олександр Черкашин із Прилук на Чернігівщині.

В одному офісі з «Ксенко Авто Продакшн» також зареєстровані ТОВ «Ксенко» киянки Оксани Грейц, яким керує Ігор Жуков, і ТОВ «Управляюча компанія Ксенко» директора Валерія Відасова, який прописаний в окупованій Макіївці Донецької області. Загалом із 2014 року «Ксенко» натендерила на медичному обладнанні приблизно 886,61 млн грн.

Кучерявін колись керував ТОВ «ВіДі-Юнікомерс» (припинено) Віталія Джуринського.

Фірма «Ксенко Авто Продакшн» почала отримувати державні підряди виключно щодо автомобілів «швидкої» у вересні 2020 року. Відтоді вона отримала через відкриті торги та за процедурою COVID-19 шість замовлень на 81,19 млн грн., з яких нинішні – найбільші.