Держвиконавець прийшов на засідання АМКУ і зачитав судову ухвалу про заборону розглядати змову АЗС «Привату»
04.12.2018   //   901 Переглядів

Державний виконавець на засіданні Антимонопольному комітету 4 грудня зачитав судове рішення про заборону АМКУ розглядати справу про антиконкурентні узгоджені дії підприємств групи «Приват» на ринку пального. Про це повідомив журналіст «Наших грошей» з Комітету.

АМКУ мав прийняти попередні висновки у справі про змову «приватних» автозаправок три тижні тому – 13 листопада. Напередодні засідання 8 листопада Окружний адміністративний суд Києва в особі судді Сергія Каракашьяна ухвалив рішення про заборону Комітету вчиняти будь-які дії у справі допоки не буде завершений судовий процес у справі №826/16754/18, порушеній за позовом ТОВ «Болонья компані» проти АМКУ про визнання протиправним та скасування подання про попередні висновки згадуваного розслідування.

На засіданні 4 грудня АМКУ продовжив розгляд по цьому питанню. Але до Комітету прибув державний виконавець, який офіційно довів до відома Комітету ухвалу про заборону розгляду справи.

Нагадаємо, йдеться про розслідування антиконкурентних узгоджених дій компаній ТОВ ВТФ «Авіас», ТОВ «Торговий дім «Авіас», ТОВ «Пром гарант плюс», ТОВ «Альянс еволюшн», ПАТ «Укртатнафта» та 169 операторів АЗС (в т.ч. ПАТ «Укрнафта» та ДП «Фірма «Укртатнафтасевіс»).

Розслідування антимонопольників стартувало у жовтні 2016 року. Початково досліджувалась змова 75 компаній-операторів АЗС. У лютому 2018 року, як повідомляв «Enkorr», регулятор розширив перелік фігурантів до 178 компаній. У список відповідачів по справі увійшли відомі компанії «Укрнафта», «Укртатнафта» і «Авіас».

Це не перше розслідування АМКУ по групі Ігоря Коломойського. У березні 2017 року АМКУ оштрафував компанії групи «Приват» на 1,37 млрд грн за спотворення результатів аукціонів на придбання нафти і газового конденсату ПАТ «Укрнафта». При цьому, регулятор оштрафував «Укртатнафту» на 1 млрд грн, а компанії ПАТ «Нафтопереробний комплекс-Галичина», ТОВ «ТД “Прикарпаттянафтотрейд”», ТОВ «Котлас», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН» поділили між собою штраф у розмірі 368,67 млн грн.

Як повідомляли в «Дзеркалі тижня», одна із оштрафованих компаній, ТОВ «Котлас», придбала нафти на 2,7 млрд грн, але отримала найменший штраф, адже на момент торгів у неї практично не було обороту за попередній рік. Саме від цього відштовхується АМКУ при розрахунках штрафів.

Додамо, усі фігуранти, окрім «Прикарпаттянафтотрейду», якому дістались 3,33 тис. грн штрафу, успішно оскаржили висновки АМКУ у першій інстанції і сьогодні «тримають» судові процеси у межах апеляційної інстанції («Укртатнафта», «Нафтопереробний комплекс-Галичина», «Котлас», «Галнафта», «Гарант-УТН»).