Родич депутата Черновецького і угрупування Голиці зводять дві 14-поверхівки, заборонені Генпланом
27.01.2016   //   404 Переглядів

ТОВ «Міральянс» планує збудувати на вул. Толбухіна у Шевченківському районі Києва дві 14-поверхівки. Про це пише Христина Томіцька в «Українській правді. Київ»

Раніше земельна ділянка ділянці площею 0,26 га по вул. Толбухіна, 43а та 43б була у користуванні Учбово-курсового комбінату (УКК), і значилась під іншою адресою – Баумана, 32. У 2010 році за часів мерства Леоніда Черновецького частину землі УКК розділили на три ділянки.

Після цього одну ділянку площею 0,1 га Київрада перевела до земель запасу житлової та громадської забудови, присвоїла їй нову адресу – Толбухіна, 43б – і передала Ользі Дуран, яка проживає в селі Порошково Закарпатської області, для будівництва та обслуговування особистого житлового будинку.

Другим рішенням інші 0,1 га теж перевели до земель запасу, а 0,06 га – до земель запасу сільськогосподарського призначення і передали Галині Симкович теж із села Порошково: 0,1 га – для будівництва житлового будинку, 0,06 га – для індивідуального садівництва по вул. Толбухіна, 43а.

Далі Дуран та Симкович передали свої ділянки  Василю Тем’янинцю, теж із села Порошково. У 2013 р. Київрада змінила цільове призначення трьох ділянок площею 0,26 га, дозволивши використовувати їх для будівництва та обслуговування житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями.

У 2013 році Тем’янинець заснував «Міральянс», яке в подальшому замовило у компанії-підрядника ТОВ БК «Азур Груп» з будівельної групи «Фундамент» будівництво двох 14-поверхівок. При цьому забудовник мав дозвіл лише на 9 поверхів, бо будувати вище в цьому місці забороняє Генплан.

За словами архітектора Олега Гречуха, по ділянці на Толобухіна 43 а і б у діючому Генплані Києва до 2020 року висотне будівництво не передбачене. Крім того, на сайті Департаменту містобудування і архітектури відсутні дані про детальний план території (ДПТ) ділянки на Нивках, куди входять вулиці Баумана та Толбухіна. За законом, ДПТ має бути обов’язково оприлюднене і треба пройти процедуру громадських слухань, чого не було зроблено.

Мешканці сусідніх будинків та активісти почали протестувати проти будівництва та звертатися до влади. Після цього департамент містобудування і архітектури змінив на порталі моніторингу будівництва статус будівництва на Толбухіна 43а та б. Якщо раніше об’єкт було позначено зеленим кольором (законне будівництво), то тепер це помаранчевий (не рекомендовано, перевіряється).

Також з’ясувалося, що «Міральянс» пов’язаний з колишнім секретарем земельної комісії Київради часів Черновецького, а нині депутатом Київради від «Єдності» Сергієм Кримчаком, який входить до комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Саме Кримчак зустрічався з невдоволеними активістами, позиціонуючи себе як посередник від забудовника. Крім того, стало відомо, що матір Кримчака Ірина Василівна Кримчак походить з села Порошково на Закарпатті, як і Дуран, Симкович та Тем’янинець. Останній доводиться Кримчаку двоюрідним братом. Ірина Кримчак є рідною сестрою Емми Василівни Тем’янинець, матері Василя. У них одне дівоче прізвище –Меліка, а Галина Симкович – їхня двоюрідна сестра.

Від «Наших грошей»:

«Міральянс» був перереєстрований на Єгора Русакова та ТОВ «Фундамент девелопмент», власником якої є кіпрська компанія «Кісеторн Лімітет». Бенефіціаром вказано чеха Ярослава Хьолцеля.

«Азур груп» входить до групи компаній екс-депутата Київради та екс-директора ПАТ «Київміськубуд» Михайла Голиці та його партнерів депутата Київради В’ячеслава Непопа та Миколи Негрича.