Оборонний завод зірвав ремонт військової техніки через оборудки директора
21.08.2015   //  

Печерський райсуд м.Києва дав дозвіл Державній фінансовій інспекції на перевірку ДП «Миколаївський бронетанковий завод». Про це свідчить ухвала Печерського райсуду від 23 липня.

Перевірку ініціювала військова прокуратура, яка підозрює колишнього в.о. директора заводу Олександра Швеця у зловживаннях, що зірвали виконання державного замовлення щодо ремонту військової техніки.

В кінці 2014 року Миколаївський бронетанковий завод отримав 59,13 млн грн. по двох договорах щодо ремонту техніки.

Далі в.о.директора заводу розмістив отримані кошти на депозиті у банку «Київська Русь» без права їх дострокового зняття. Разом з тим, відомо про неодноразові попередження державного концерну «Укроборонпром» про необхідність переведення коштів до банків із державним капіталом.

У березні 2015 р. банк «Київська Русь» віднесено до категорії неплатоспроможних. У зв’язку з цим на депозитних рахунках Миколаївського бронетанкового заводу заблоковано 26,42 млн грн.

Також знаючи про борги заводу по зарплаті, а також перед юридичними особами і державними установами, директор заводу передав ТОВ «Український радіаторний завод «Кронід» 4 двигуни «Iveco» на суму 0,53 млн грн., а також перерахував фірмі на погашення заборгованості 2,10 млн грн. «Український радіаторний завод «Кронід» належить самому Олександру Швецю та його доньці Наталі Долгошеї.

Крім того, керівник заводу перерахував 40,76 млн грн. профспілці бронетанкового заводу, тоді як сума профіпсілкових внесків мала складати тільки 87 тис грн. Це зробило неможливим цільове використання коштів і поставило під загрозу виконання державних контрактів.

Олександр Швець був в.о. директора Миколаївського бронетанкового заводу з травня 2014 по березень 2015 року. З травня цього року в.о. директора значиться Микола Кістрін.