Балога заплатить американцям 369 мільйонів за початок створення «112», проігнорувавши дешевих українців
20.04.2012   //   33 Переглядів

Міністерство надзвичайних ситуацій України 12 квітня уклало угоду з ТОВ «Х’юлетт-Пакард Ю.Ей» на послуги з науково-дослідних конструкторських робіт по створенню дослідного зразка програмно-апаратного комплексу системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Вартість угоди склала 368,56 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Торги проведено за некоректною процедурою закупівлі «в одного учасника», що обґрунтовується необхідністю вкластись в стислі терміни до Євро-2012. Як повідомляв міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, в травні будуть відкриті пункти екстреного виклику «112» в Києві, Донецьку, Харкові та Львові, де пройдуть футбольні матчі.

Перед вибором підрядника МНС зверталось до ТОВ «БМС Консалтинг» та ТОВ «Siemens Enterprise Communications». Представництво міжнародної корпорації не надало свою цінову пропозицію. Українська компанія запропонувала виконати роботи за 240 млн грн. Однак МНС обрало пропозицію, дорожчу на 139 млн грн. Пояснень цього вибору в обґрунтуванні закупівлі нема.

Нагадаємо, Віктор Балога в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив, що американська компанія «Hewlett-Packard» була обрана переможцем, оскільки вона запропонувала «найкращі рішення». Докладніше тут.