Міноборони за 51 мільйон скупилося харчами за завищеними цінами у «рідної» фірми хабарника
22.10.2018   //   491 Переглядів

Міністерство оборони України 11 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Укрпродакорд ОР» харчів на 51,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у військові частини Житомира і Хмельницького та в Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова поставлять 703 тис комплектів харчування за каталогом для особового складу і штатних тварин ЗСУ по 73,80 грн. за комплект.

  • За цим каталогом, свіжа картопля коштує 7,70 грн./кг.

Нині в супермаркетах картоплю продають у середньому по 7 грн./кг.

У вересні освітяни Тернопільської міськради замовили картоплю осінньо-зимового зберігання з доставкою у школи й дитсадки на третину дешевше – по 5,85 грн./кг.

Гуртові ціни у відкритих джерелах узагалі в півтора-два рази нижчі – 3,00-4,50 грн./кг.

  • Сезонна цвітна капуста обійдеться військовим у 57,00 грн./кг.

У серпні освітяни Дніпровської РДА у Києві купили її втричі дешевше – по 15,00 грн./кг, а ДВНЗ «Національна академія внутрішніх справ» удвічі дешевше – по 19,98 грн./кг.

  • Цибуля ріпчаста замовлена по 15 грн за кілограм, тоді як в гіпермаркетах її зараз продають по 11-12 гривень.

  • Морожена яловичина у півтушах коштує 95,00 грн./кг.

Улітку Військова частина 3078 Національної гвардії України замовила морожену яловичину першої категорії в четвертинах на 14% дешевше – по 82,97 грн./кг.

  • Натомість частина цін у каталозі низькі для тендерів. Так, свіжі сезонні баклажани і кабачки коштують 1,90 грн./кг, а продовольчий свіжий гарбуз – 1,91 грн./кг.

На гуртовому ринку можна знайти некондиційні кабачки другого сорту по 1,50 грн./кг, а решта цін починаються від 3,50 грн./кг. Баклажани продають за цінами від 4 грн./кг.

Залишковий строк придатності має становити не менше 50% від загального строку придатності, а для продуктів зі строком реалізації менше семи днів – не менше 70%.

Ціна угоди на 7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 55,52 млн грн.

Від «Наших грошей». Подання низьких цін по окремим позиціям може пояснюватись наступним. Міністерство оборони замовляє харчі по каталогу з 5 тисяч найменувань. Учасники мають розрахувати скільки коштуватиме по його ціні грам кожного найменування харчів, скласти вартість цих грамів і таким чином отримати вартість «одного комплекту каталогу продуктів харчування». Ціна одного такого комплекту від «Укрпродакорд ОР» по KEKB 2230 склала 73,90 грн. А вже потім армія замовляє переможцю торгів не всі, а деякі товари з усього багатотисячного каталогу. І якщо учасник торгів з якихось джерел отримав впевненість, що Міноборони не буде замовляти йому свіжі сезонні гарбузи (а на них саме зараз сезон), то він може у своїй пропозиції вказати низьку вартість цих позицій задля загального зниження ціни свого «комплекту». Натомість кілька харчів, які армія буде замовляти у будь-якому разі – наприклад, солдатам обов’язково дають картоплю та яловичину з капустою – по цим позиціям можна підняти ціни вище ринкових. І відтак потім отримати великий дохід саме тому, що Міноборони закупить у нього харчі по завищеним цінам, але не буде замовляти товарів по заниженим цінам.

Від часів Януковича «Укрпродакорд ОР» був одним із монополістів на харчування армії разом із ТОВ «Провідна продовольча компанія ЗС», ТОВ «Оптукрпром-ВР» і ПП «Артек-союз», замість яких після Майдану на торги Міноборони зайшли нові юробличчя (про них у наступних публікаціях).

Нині «Укрпродакорд ОР» записано на директорку Ларису Швець, а раніше засновником була Тетяна Глиняна, теща колишнього депутата Білоцерківської райради (від Партії регіонів, потім – позафракційний) Руслана Березюка. До того фірму було записано на дружину Березюка Олену. Остання також була співвласницею ТОВ «Візит».

«Укрпродакорд ОР» і «Візит» зареєстровані поруч: Білоцерківський район, м. Узин, вул. Заводська, 23 (деталі – у статі «Скандальні годувальники солдатів-1. «Білоцерківські»).

Нагадаємо, у січні 2015 р. начальника управління тилу та логістики Нацгвардії Святослава Манжуру затримали при отриманні хабара у 232 тис грн від Руслана Березюка. Але за грати жоден з них не потрапив. Під час передачі хабара Глиняна також знаходилась у автівці, де відбувався злочин. Однак по справі вона проходила лише свідком.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Сідеа» Ігоря Панченка з Черкас і киянина Сергія Рибакова зі статутним капіталом 1 тис грн., яке на початку року виграло тендер Міноборони щодо поставки продуктів за каталогом для Київщини на 68,62 млн грн.

«Сідеа» оскаржила в АМКУ визначення переможця, заявивши, що «Укрпродакорд ОР» подав відгук до аналогічного договору з Міноборони без інформації про якість продуктів і подовжив дію банківської гарантії вже після запрошення на переговори. Проте замовник на засіданні відповів, що виконання договору в повному обсязі включає вимоги до якості, а дію банківської гарантії можна подовжувати протягом доби, відведеної за законом на усунення недоліків. З огляду на це адмінколегія не задовольнила скаргу «Сідеа».