ДССЗЗІ замовила дрони Autel на 317 млн з новим рекордом – на третину дешевше від АОЗ
Департамент забезпечення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України 27 травня уклав три контракти на закупівлю дронів Autel EVO Max 4N на загальну суму 317,54 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».
Замовили 1 200 безпілотників у стандартній комплектації. До неї входять літальний апарат з акумулятором, повітряними гвинтами, стабілізатором, SD-карткою на 64 ГБ, зарядний пристрій, інтелектуальний контролер, кабелі, пара запасних повітряних гвинтів, джойстиків, ручок управління, тощо.
Ціни у контрактах відрізняються, але всі три є рекордно-низькими: 261 332 грн/комплект, 263 078 грн/комплект, 269 442 грн/комплект.
Такі ж дрони тільки з двома додатковими парами пропелерів та викруткою у квітні «Агенція оборонних закупівель» Міноборони купувала на третину дорожче – по 337 500 – 367 980 грн/ комплект.
Роздрібні ціни на цю модель за даними майданчика «Hotline.ua» значно вищі — 324 900 – 448 675 грн. Тобто середня ціна в контрактах ДССЗЗІ — 264 618 грн/комплект — на 30% нижча за середню ринкову в 389 009 грн.
«Наші Гроші» також проаналізували цьогорічні закупівлі EVO Max 4N на «Прозорро». Закупівельна динаміка цін збігається з ринковою і підтверджує поступове зниження вартості безпілотників, але ще жодного разу ціна не опускалася нижче 300 тис грн.

Найвищу ціну — 389 500 грн за Аутел в квітні заплатила військова частина А4438, але вона купувала дрони з додатковою батареєю. За військовими — Бучацька міська рада, яка в травні уклала прямий контракт і засекретила договір. Відтак комплектність — невідома, а ціна 380 100 грн/комплект.
Варто відзначити, що це перші вдалі цьогорічні контракти ДССЗЗІ на цю модель дронів. До цього Autel EVO Max 4N Держспецзв’язку купував в грудні 2024 — по 302 167 грн/комплект.
В 2025-му спецзв’язківці вже тричі намагалися законтрактувати цю модель — два лоти на придбання 2 400 безпілотників на суму в 679,85 млн грн оголосили в січні, ще один на 1 200 дронів за 339,92 млн грн в лютому. Ті закупівлі не відбулись через відсутність пропозицій. Окрім того, що в невдалих закупівлях лоти були значно крупнішими, умови оплати в них передбачали 20% авансу та 80% післяплати.
Нагадаємо, раніше «Наші Гроші» вже звертали увагу, що після звільнення керівника ДССЗЗІ Юрія Мироненка і призначення Олександра Потія, розмір лотів в закупівлях Держспецзв’язку зріс, а аванс навпаки, зменшився з 70 до 20%.
У свіжих контрактах умови не повністю, але знову покращили на користь постачальників: розмір авансу збільшили до 50%. Відтак економія від очікуваної вартості склала 23-25%, або сукупно 101,61 млн грн.
Довідково: Autel EVO Max 4N забезпечує до 42 хвилин автономного польоту, піднімається на висоту до 7 км і має дальність керування та передачі даних до 20 км. Він адаптований для роботи у складних погодних умовах і витримує вітер до 12 м/с. Дрон оснащений нічною камерою Starlight, ширококутною 50 МП камерою з роздільною здатністю відео 8K і тепловізором із 16-кратним цифровим зумом. Додатково вбудований лазерний далекомір дозволяє точно визначати координати об’єкта на висотах до 1,2 км. Дрон виявляє об’єкти розміром до 1,27 см, уникає перешкод та здатен здійснювати польоти без GPS — в тунелях, укриттях і складних конструкціях. Інтелектуальні функції підтримують маршрутне планування, слідування за об’єктом, захист зображень через шифрування і автономну взаємодію з іншими дронами в мережі A-Mesh.
Оксана Цокур, «Наші гроші»