Україна найняла америко-британських юристів для допомоги у торгах з США за угоду по копалинам
12.04.2025   //  

«Hogan Lovells» американсько-британська юридична фірма квартирами в Лондоні та Вашингтоні. Станом на 2024 рік у фірмі працювало близько 2800 юристів, що робить її шостою за величиною юридичною фірмою у світі. У 2022 році Hogan Lovells була дванадцятою найбільшою юридичною фірмою у світі за доходами, генеруючи близько 2,6 мільярда доларів. Дохід на одного юриста перевищує 1 мільйон доларів.

Український уряд найняв юридичну фірму «Hogan Lovells» як зовнішнього радника щодо угоди з корисними копалинами, повідомило джерело «Reuters».

8 квітня Кабінет міністрів України виділив з резервного фонду Держбюджету 113 млн грн на консультаційні послуги щодо процесу перемовин з США для укладення Угоди щодо створення Інвестиційного фонду відбудови (розпорядження уряду).

У тому числі 59 млн грн були передбачені Міністерству економіки, решту 54 млн грн – Міністерству юстиції.

Американо-британська юрфірма «Hogan Lovells» добре знайома українським урядовцям. За даними «Наших грошей», її ще у 2012 році наймали для  організації та залучення запозичення під державні гарантії по лінії ДП «Фінансування інфраструктурних проектів» в сфері відповідальності тодішнього віце-прем’єра Бориса Колеснікова.

Після Майдану «Hogan Lovells» брала участь у розслідуванні злочинів групи Коломойського в «Приватбанку», та представляє інтереси України в суді за позовом «приватівських» акціонерів «Укрнафти». Британське відділення «Hogan Lovells» представляє Україну на слуханнях у справі Приватбанку про шахрайство та незаконне присвоєння коштів ексвласниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, яка розглядається у Високому суді Лондона.

У 2024 році цю компанію найняв Нацбанк України «для представництва його інтересів в органах влади іноземних держав».

За даними «Reuters», офіційні особи США і України зустрілися 11 квітня, щоб обговорити пропозицію США щодо отримання доступу до мінеральних багатств України. Джерело повідомили, що перспективи прориву були мізерними, враховуючи «антагоністичну» атмосферу зустрічі.

За словами джерела, напруженість у переговорах у Вашингтоні виникла через останній проект пропозиції адміністрації Трампа, який є більш експансивним, ніж початкова версія.

Останній проект надасть США привілейований доступ до українських родовищ корисних копалин і вимагатиме від Києва розміщувати в спільному інвестиційному фонді всі доходи від експлуатації природних ресурсів українськими державними та приватними компаніями.

Запропонована угода, однак, не надасть Києву гарантій безпеки з боку США, що є головним пріоритетом президента України Володимира Зеленського в його боротьбі з російськими військами, які окупували близько 20% території країни.

Джерело повідомило, що однією з «пасхалок», знайдених у документі, була вимога США до Міжнародної фінансової корпорації розвитку уряду США взяти під контроль газопровід російського енергетичного гіганта «Газпром», що проходить через Україну до Європи.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»