Рашисти знову зруйнували ліцей під Харковом, на відновлення якого після окупації вже витратили 148 млн
09.04.2025   //  

Після відновлення Старосалтівський ліцей Харківської області знову зруйнований. У ніч на 6 квітня російська армія атакувала його ударними дронами. Внаслідок обстрілу пошкоджено фасад, покрівлю, коридори та навчальні класи.

Старий Салтів розташований приблизно за 18 кілометрів від російського кордону. На початку повномасштабного вторгнення селище було окуповане, а в травні 2022 року звільнене силами оборони України.

Аварійно-відновлювальні роботи у ліцеї проводило ТОВ «Слобожанська будівельна компанія «Саргон». У серпні 2023 року департамент капітального будівництва Харківської ОДА уклав з підрядником договір на 193,95 млн грн, а у грудні того ж року на коригування робіт ще на 19,35 млн грн. За інформацією порталу публічних коштів «Spending», станом на квітень 2025 року за виконані роботи оплачено 147,77 млн грн.

Водночас ліцей не мав повноцінного укриття, лише відремонтований підвал. Навчання у закладі проводиться онлайн. У грудні 2023 року Харківська ОДА замовила проєкт будівництва захисної споруди у ПП «Паллада» за 1,88 млн грн. Позитивний експертний звіт видало ТОВ «Консалтингова агенція «Галілео».

У лютому 2024 року Харківський антикорупційний центр поспілкувався з головою Старосалтівської громади Антоном Палєєм щодо потреб відбудови у прифронтовому Старому Салтові. За його словами, держава правильно фокусується на відновленні соціальної інфраструктури:

«Якщо не відновлювати такі заклади, як навчання та охорону здоров’я, то можна забувати про ці території зовсім. Ніхто не побажає там жити, неможливе життя без закладів освіти та охорони здоров’я. Держава правильно все робить в цьому питання, люди бачать, що держава розраховує на ці території. Щодо вартості – я не можу це коментувати, не я проєктував, не я тендерив. Це єдина школа, яка залишається на всю громаду. У Шестаковому школа зруйнована. Ми залишаємо цей ліцей як опорний в громаді, зараз там онлайн навчається трішки менше ніж 700 дітей. Немає сенсу відбудовувати житло і не відбудовувати освітні заклади. Школа не пошкоджена – вона практично зруйнована».

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА очолює Ігор Лялюк, головою Харківської ОДА є Олег Синєгубов.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»