ДОТ та Нацгвардія замовили бронежилети на 1 мільярд: ціни продовжують знижуватися
Державне підприємство Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» та військова частина 2276 Національної гвардії України уклали контракти на постачання бронежилетів на загальну суму 1,01 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».
ДОТ
«Державний оператор тилу» 5 березня уклало контракт із ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту» на постачання 15 000 бронежилетів на 443,43 млн грн.
До 28 квітня мають поставити бронежилети «Plastoon UAFE» повної комплектності 1-8 за ціною 29 562 грн ($712) за комплект.
Ці бронежилети, крім жорстких бронеелементів для грудей і спини та м’яких балістичних пакетів для боків, паху та шиї, додатково мають розвантажувальний ремінь та захист плечей і стегон.
ДОТ закуповував бронежилети повної комплектності тільки раз, у лютому 2024 року. Тоді 10 000 комплектів Корсар від ТОВ «НВП Темп-3000» коштували 34 408 грн ($916) за комплект.
Для участі в тендері компанії, мали підтвердити досвід виконання аналогічних контрактів не менше 30% від очікуваної вартості закупівлі та такий же дохід. Банківська гарантія складала 1% від очікуваної вартості.
Єдиним учасником торгів стало ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту».
Ще один контракт на 322,42 млн грн оператор тилу уклав 11 березня з ТОВ «Укртак.ЮА». За ним до 20 листопада мають поставити 15 000 бронежилетів комплектності 1-5 (без ременя, захисту плечей і стегон).
Замовили бронежилети UT-Defence. Ціна за комплект – 21 494 грн, або ($517). Минулого року їх середня вартість в контрактах ДОТ складала 28 449 грн ($710).
Наразі це найнижча ціна на бронежилети базової комплектності в контрактах ДОТ за 2024-2025 рік, попередній рекорд належав ізраїльським бронежилетам «Фортеця-1» – 21 752 грн ($522).
Крім «Укртак.ЮА» участь в торгах брало ТОВ «Бронезахист». Економія від очікуваної вартості на цьому тендері склала 4%.
НГУ
Військова частина 2276 Національної гвардії України уклала контракт із ТОВ «Укртак.ЮА» на постачання 10 000 бронежилетів 6-го класу захисту на 244,90 млн грн.
До 30 вересня мають поставити бронежилети моделі «UKRTAC» UT-NG. У комплект крім базового бронезахисту входять знімні накладки для плечей, шиї та паху. Жорсткі бронеелементи з кераміки та поліетилену відповідають 6-му класу захисту, м’які пакети – 1-му класу.
Ціна — 24 490 грн ($586) за комплект. У квітні 2024 року Нацгвардія вже закуповувала бронежилети 6 класу захисту за такою ж технічною специфікацією у цього ж постачальника. Тоді комплект коштував 28 800 грн ($740).
За контракт змагалися три компанії: ТОВ «Укртак.ЮА», ТОВ «НВП “Темп-3000″» та ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту».
Для участі у тендері потрібно було підтвердити виконання хоча б одного аналогічного договору, а також внести фінансове забезпечення у розмірі 3% від очікуваної вартості закупівлі.
Анонімний іноземний учасник поскаржився на умови оплати, які дозволяють замовнику затримувати платежі, якщо немає бюджетного фінансування. В такому разі оплату проводять протягом 15 днів після отримання грошей, а штрафи до замовника не застосовуються.
Замовник відповів, що така умова не дискримінує учасників.
«Харківський завод засобів індивідуального захисту» подав скаргу щодо відповідності продукції «Укртак.ЮА» технічним вимогам тендерної документації. Скаржник заявив, що у випробуваннях бронежилетів переможця не тестували жорсткі елементи захисту грудей, паху, плечей і шиї на водостійкість та перевіряли лише один елемент, хоча технічні вимоги передбачають тестування всього виробу. У документах не зазначено наявність кишень для магазинів, гранат, турнікету та радіостанції, є невідповідності маркування, тощо.
Замовник відхилив скаргу, пояснивши, що бронежилети перевіряють під час постачання, і в разі невідповідності їх повернуть постачальнику за його рахунок.
ТОВ «Укртак.ЮА» зареєстроване у 2022 році в Києві. Власницею є Олена Алєксєєва, керівник – Олександр Гаркуша, який до червня 2023 року був засновником. Він також володіє ТОВ «ДТС Інтертейнмент».
У жовтні 2024 року компанія стала фігурантом кримінального провадження Бюро економічної безпеки через можливе ухилення від сплати митних платежів. На пункті пропуску «Орлівка» затримали вантажівку з балістичними пакетами, поліетиленовою тканиною та пряжками, отримувачем яких було «Укртак.ЮА». Водій мав два різні комплекти документів із різними цінами на товар.
З 2022 фірма отримала підрядів на 2,36 млрд грн. Найбільший замовник ДОТ.
ТОВ «Харківський завод засобів індивідуального захисту» працює з 2014 року. Власники – Максим Плєхов, Ірина Мосцевенко та Юрій Федоров, керівник – Віталій Вознюк.
З 2017 року фірма отримала підрядів на 2,67 млрд грн. Найбільший замовник — ДОТ.
Оксана Цокур, «Наші гроші»