Фірма «Слуги народу» підняла до 12 мільйонів прайс на моніторинг медіа щодо Зеленського, ОП та інших
ДП «Центр захисту інформаційного простору України» 1 березня за результатами тендеру замовило ТОВ «Медіатека» моніторинг засобів масової інформації за 12,24 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».
До кінця року фірма щодня буде відстежувати, що пишуть і говорять про владу, які теми стають резонансними, як змінюється ставлення аудиторії до державних структур і топпосадовців. Під моніторингом Президент, перша леді і її Фундація, Офіс Президента, Кабмін, Верховна Рада, Генштаб, а також всі міністри, керівники відомств, радники та спікери. Ці ж суб’єкти і читають звіти, раніше це підтвердили в Мінкульті редакції «Bihus.Info».
Моніторинг охоплюватиме телемарафон, не менше 10 загальнонаціональних телеканалів, 50 друкованих видань, радіо та понад 1 000 національних і регіональних онлайн-ЗМІ. Окремо – активність у Facebook, Twitter (X), Instagram, YouTube, Telegram і TikTok та іноземні медіа – англомовні, німецькомовні, франкомовні медіа (а також інші у випадку закордонних візитів).
«Медіатека» у своїй тендерній пропозиції завантажила зразок звіта. У ньому вказано, що голова Офісу Президента Андрій Єрмак “піддається критиці за перебирання на себе функцій президента”. А замголови ОП Олег Татаров згадується як “чи не хрестоматійний приклад корупції та проросійських настроїв в оточенні В.Зеленського”.
Також тут вказують кому медіа більше приділяють уваги:
Передбачено три види звітів. Щоденні звіти – це оцінка кількості згадувань, рейтинг об’єктів та персон, тональність повідомлень, ключові теми і реакції в соцмережах. Щотижневі звіти дають ширшу картину медіаполя, включаючи оцінку ефективності комунікацій, аналіз основних тем та наративів, топ-спікерів, охоплення окремих сегментів аудиторії (бізнес, масова тощо). Окремо досліджують, як змінюється увага до певних персон і тем на регіональному рівні. У тестовому прикладі від «Медіатеки» такий звіт, приміром, по Президенту і ОП налічує 43 сторінки.
Щомісячні звіти передбачають SWOT-аналіз (сильні, слабкі сторони, можливості та загрози) інформаційного простору, оцінку успішності комунікаційних кампаній, аналіз інформаційних атак та прогноз медійних ризиків. Особливу увагу приділяють змінам у медійному дискурсі, зростанню чи спаду активності щодо певних тем і персон. Крім того, передбачено окремо тематичне дослідження – аналіз резонансних тем та соціологічне дослідження – оцінка змін громадської думки та впливу медіа на ставлення аудиторії до представників влади.
Порівняно з минулим роком вартість окремих послуг зросла. Щоденний моніторинг медіа подорожчав із 5 040 грн до 6 840 грн, а соцмереж – удвічі з 1 800 грн до 3 600 грн. Вартість щоденного аналітичного звіту зросла із 2 400 грн до 4 800 грн, щотижневого звіту – з 60 000 грн до 96 000 грн, щомісячного SWOT-аналізу – із 74 400 грн до 100 800 грн. Окреме соціологічне дослідження коштуватиме 540 000 грн проти 144 000 грн у 2024 році.
Тендер пройшов без конкуренції: єдиним учасником була «Медіатека». Для участі в торгах треба було підтвердити досвід виконання аналогічних контрактів у 2020-2024 роках. Фірма надала довідку про виконання договорів із нинішнім замовником та НЕК «Укренерго».
«Медіатека» заснована у 2012 році та належить народному депутату від «Слуги народу» Олександру Маріковському. У «Вікіпедії» він досі вказаний як заступник голови комітету з питань екологічної політики та дійсний радник державного секретаря Міністерства інформаційної політики України. Саме це міністерство раніше заснувало ДП «Центр захисту інформаційного простору України», яке уклало нинішній контракт. Наразі після реорганізацій та перейменувань воно вже є Міністерством культури та стратегічних комунікацій України.
Крім «Медіатеки», Маріковський є засновником ГО «Центр контент-аналізу», ТОВ «Центр контент-аналізу», ТОВ «Соцмоніторинг», ТОВ «Інтелектуальні медійні системи» та благодійного фонду «Дій за Україну!».
Із 2017 року фірма отримала підрядів на 45,83 млн грн, переважно в нинішнього замовника за моніторинги.
ДП «Центр захисту інформаційного простору України» очолює Ольга Дудченко. Підприємство знаходиться в віданні Міністерства культури і стратегічних комунікацій.
Оксана Цокур, «Наші гроші»