«Енергоатом» включив у ремонт ХАЕС покриття для підлог майже вдвічі дорожче ринку
Філія «ВП «Хмельницька АЕС» АТ «НАЕК «Енергоатом» 16 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «Апартменс Сільвер» ремонт виробничих приміщень цеху господарчого забезпечення вартістю 6,07 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».
Цей цех включає відділ лікувально-профілактичного харчування та готельно-ресторанний комплекс. До кінця листопада там мають виконати будівельні, електротехнічні, теплові та каналізаційні роботи. Причому їх оплачуватимуть протягом аж пів року після виконання.
У підсумковій відомості ресурсів на двокомпонентну промислову підлогу припадає значна сума у 957 тис грн, що становить близько 16% від загальної вартості підряду.
Зокрема компонент А – надміцне епоксидне самовирівнювальне покриття для промислових підлог А-21 EP 3900 – врахували по 1 282 грн/кг. Компонент Б – епоксидну ґрунтовку В для підлог наливних EP 3900 – по 1 633 грн/кг (тут і далі ціни та суми вказано з урахуванням ПДВ без доставки).
Це продукція нідерландської компанії «Arturo». Позначка «А-21», імовірно, вказує на набори загальною вагою 25 кг, куди входить компонент A вагою 21,25 кг і компонент Б вагою 3,75 кг.
Таким чином, у перерахунку кошторисна ціна за такий набір вагою 25 кг складає 33 356 грн.
У Нідерландах такі набори покриття Arturo EP3900 продаються по 345 євро, що дорівнювало 15 628 грн на дату укладення договору. Це найдорожча пропозиція, яка знайшлась у Європі.
Також «Наші гроші» запитали у представників дніпровського ТОВ «СМП-Україна», яке імпортує і продає продукцію цього бренду в Україні, скільки таке покриття коштує тут. Вони назвали свою ціну 18 638 грн за набір. Це на 44% дешевше від кошторисної ціни «ХАЕС» у 33 356 грн за набір.
У кошторисі доставка вказана окремо. Її вартість незначна – 28-29 копійок за кілограм покриття, бо вона розрахована на однакову відстань 12 км для всіх будматеріалів. Якщо припустити, що кошторисна ціна покриття насправді включає доставку з Дніпра, то така доставка коштувала би щонайбільше 66 тис грн за весь обсяг поставки (маршрут Дніпро-Київ-Львів, який є навіть довшим від потрібного). Таким чином, доставка не пояснює майже вдвічі вищу кошторисну ціну.
Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі у них треба було мати досвід виконання договору з предметом закупівлі, аналогічним предмету закупівлі за тендерною документацією, кваліфікованих працівників і матеріально-технічну базу.
Генеральним директором «Хмельницька АЕС» зараз є Андрій Козюра, а уповноваженою особою із закупівель – Віта Головатюк. «Енергоатом» зараз очолює Петро Котін.
Віднедавна «Апартменс Сільвер» зареєстрована у Нетішині, місті-супутнику «ХАЕС». Нині директором фірми є Олександр Ревюк, а засновником – Олег Грищук з Острога на Рівненщині.
За даними аналітичної системи «YouControl», раніше фірма була зареєстрована в Рівному, до того – в Острозі, а перед тим – у Києві. Першозасновником на той момент київської фірми у 2016 році був тодішній директор Ілля Тютюнніков, зареєстрований в окупованому Луганську.
Це перший підряд, який фірма отримала в «Енегоатомі». Донині вона вигравала тендери на реконструкції та ремонти на Рівненщині та Хмельниччині, сумарно на 80,01 млн грн.
Олексій Банніков для «Наших грошей», Анна Сорока