«Волиньвугілля» замовило новачку зі старими зв’язками збагачення вугілля на 30 мільйонів
ДП «Волиньвугілля» 14 жовтня без торгів уклало угоду з ТОВ «Укрінтерпет» про послуги зі збагачення вугілля вартістю 29,58 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».
Послуги зі переробки вугілля ДГ(0-200) замовили на період до липня 2027 року. Обладнання виконавця, тобто збагачувальна фабрика, буде встановлене на шахті замовника «Бужанська» у селі Бортнів на Волині. Переробка однієї тони коштує 290 грн, або $7,04 за курсом НБУ на дату укладення. Таким чином, загальна сума угоди передбачає переробку 102 тис т вугілля.
Замовник додатково сплачуватиме витрати на перевезення автотранспортом: навантаження і розвантаження вугілля і вугільної продукції, перевезення, підняття зі складу та інші послуги.
У липні ДП «Мирноград» замовляло ТОВ «Гірничо-збагачувальна фабрика «Богучарська» збагачення вугілля у Мирнограді по 402 грн, або $9,75 за тонну. Крім того, у травні-червні ДП «Добропіллявугілля-Видобуток» замовляло ТОВ «Промислова компанія «Збагачувач» збагачення вугілля у Добропіллі або Селидовому по 360–364 грн, або $8,88-9,14 за тонну.
Що ж до шахтоуправлінь на заході України, то в лютому збагачення вугілля замовляли ДП «Львіввугілля» і ДП «Шахта №9 «Нововолинська». Тоді послуги ПАТ «Львівська вугільна компанія» зі сфери впливу колишньої народної депутатки від «ОПЗЖ» та ексміністерки соціальної політики Наталії Королевської коштували їм 295 грн, або $7,72-7,84 за тонну.
Саме ж «Волиньвугілля» востаннє замовляло збагачення вугілля цілих шість років тому – в серпні 2018 року. Тоді послуги згаданої «Львівської вугільної компанії» коштували йому 135 грн, або $4,94 за тонну, що на 30% дешевше від нинішньої ціни у доларовому еквіваленті. У жовтні 2019 року ціну збільшили додатковою угодою до 145 грн, або $5,77 за тонну, що на 18% дешевше, а в січні 2022 року – до 160 грн, або $5,61 за тонну, що на 20% дешевше. При цьому того ж року договір розірвали за згодою сторін з частковою оплатою у 2,55 млн грн.
Створена в лютому 2023 року столична «Укрінтерпет» вперше отримала підряд. Спочатку нею володів і керував Ігор Петрик, але в травні-червні 2024 року засновником та директором став Василь Садовников (обидва з Львівщини). Ігор Петрик також володіє і керує київським ТОВ «Торговий дім Вуглеенерго». Коли він був у фірмі «Укрінтерпет», вона мала спільний номер телефону +380678409522 із ТОВ «Львів Вуглепром». Сьогодні цим підприємством володіє і керує Андрій Петрик, але раніше засновником і директором був сам Ігор Петрик.
За даними системи «YouControl», фірма «Львів Вуглепром» має шість відкритих виконавчих проваджень від 2023 року в статусі боржника. Стягувачами там є вищезгадана «Львівська вугільна компанія», а також ПрАТ «Шахта «Надія» і ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» Міненерго.
У 2021 році «Львів Вуглепром» згадувався у кримінальній справі поліції щодо можливого розкрадання бюджетних коштів. У 2019 році «Волиньвугілля» замовило ремонт комбайна у ТОВ «Червоноградський РМЗ». Останнє не мало необхідного обладнання, тому слідство вважало, що ремонт не проводився, а імітувався. За даними податкової, «Львів Вуглепром» був одним із контрагентів «Червоноградського РМЗ», як і «Львівська вугільна компанія».
Анна Сорока, «Наші гроші»