Для ЗСУ планують закупити понад 300 000 спальників нового зразка за 1,4 млрд
ДП «Державний оператор тилу» Міноборони оголосило закупівлі на нові спальні мішки для Збройних Сил на 1,4 млрд грн. Станом на 12 вересня укладені договори на 1,14 млрд (275 тисяч штук). Переважна частина мішків має бути доставлена в грудні 2024 року. Про це повідомляється в системі «Прозорро».
Купують спальні мішки зразка ТС A01XJ.40762-294:2020 (01) по ціні від 4 087 до 4 342 грн/шт.
Ця модель — нова, специфікація була затверджена в травні 2023, в серпні того ж року контрольні зразки пройшли перевірку відповідності. У відкритих джерелах є порівняльний аналіз старого і нового мішка для ЗСУ. Відмічається, що нова модель краще задовольняє потреби користувачів.
Новий спальний мішок є частиною спальної системи, що складається з кількох елементів:
- внутрішній мішок спальний;
- зовнішній водовідштовхуючий чохол;
- компресійний мішок (пакувальний чохол);
- вкладиш мішка спального (у разі замовлення).
Маса не має перевищувати 3,8 кг. В новому зразку використовується тришарова тканина з мембраною, яка забезпечує високу паропроникність та водовідштовхуючі властивості, також передбачено високу стійкість до стирання та гігієнічний вкладиш, який можна прати.
Загалом ринкові ціни на різні спальні мішки коливаються від 2540 грн до 6 600 грн і вище.
Ціна нових мішків для ЗСУ 4 087 до 4 342 грн знаходиться в цьому діапазоні. В «Прозорро» було мало їх закупівель. Сам ДОТ у травні придбав їх у ТОВ «Топ текс» за 4 600 грн/шт. Також їх намагались придбати прикордонники. Вони провели тендер, який з рекордно низькою ціною за 2 804 грн/шт виграло ТОВ «ТК-Домашній Текстиль». Однак компанія не поставила жодного мішка по цій ціні і у вересні контракт з нею розірвали за згодою сторін.
ДАСУ провела моніторинг останньої закупівлі ДОТ. Аудиторів зацікавило на підставі яких комерційних позицій, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі ДОТ рахував розмір бюджетного призначення та очікувану вартість. Порушень зрештою не виявили.
Постачальниками мішків наразі обрано наступні фірми:
- ТОВ «Текстиль-Контакт» — на ринку 22 роки.
Підприємство входить в ТК-Груп Олександра Соколовського. Керує Олександр Дмитренко. За даними YоuControl в період з 2014 – 2021 роках ТОВ «Текстиль-Контакт» постачало свої товари в Росію.
- ТОВ «Суперформ» існує всього 9 місяців.
Товариством володіє Владислав Лихосенко. ТОВ вже має 17 договорів на 650 млн грн, більшість підрядів отримані у ДОТ. У тому числі фірма виграла скандальний тендер на китайські фляги для води по дуже високій ціні.
- ТОВ «Топ-текс» — зареєстроване 8 років тому.
Власницею є Тетяна Васильченко, керівником — Роман Петрікей. З загальної кількості підрядів на 776,3 млн грн, у ДОТа мають контракти на 519 млн
- ТОВ «Грін-мода» існує 12 років.
Фірмою володіє Гижий Ростислав, керує — Гижий Оле-Павло. Під час вторгнення фірма отримала доходи на 1,73 млрд грн.
- ТОВ «АнВа» — існує 25 років.
Власником є Петро Курганський, керує — Курганський Станіслав.
Оксана Цокур, «Наші гроші»