Запоріжжя за 274 мільйони замовило словацькі когенераційні газові установки для котелень
Концерн «Міські теплові мережі» Запорізької міської ради 26 серпня за результатами тендеру замовив ТОВ «Далгакиран Компресор Україна» когенераційних газових установок на 274,13 млн грн (тут і далі з ПДВ). Про це повідомляється у системі «Прозорро».
До кінця року в Запоріжжя поставлять три нові когенераційні газопоршневі установки MP 3000 M – CU у контейнерах по 91,38 млн грн за штуку. Їхнім виробником є компанія «TTS Martin, s.r.o.» (Словаччина). Установки повинні бути новими, цього року виготовлення. При 100% електричному навантаженні вони матимуть електричну потужність 2,5 МВт і теплову потужність 2,8 МВт, електричну ефективність 42,4% і загальну ефективність 89,5%.
Таким чином, питома вартість складає близько 36 млн грн за один МВт по електроенергії.
Нещодавно ПАТ «Укрнафта» оголосила тендери стосовно когенераційних газопоршневих електростанцій. Серед них є подібні за електричною потужністю до нинішнього запорізького договору – 2,4-3,1 МВт. Їхня очікувана питома вартість становить близько 23-30 млн грн за один МВт без ПДВ. З урахуванням податку це склало б 28-36 млн грн за один МВт. Отже, питома вартість у Запоріжжі знаходиться десь на верхній межі очікуваної в «Укрнафти».
Днями Харків замовив українському виробнику 12 менших установок потужністю 1 МВт по 34 млн грн за один МВт. Це трохи дешевше від більших словацьких установок у Запоріжжі.
Раніше, в липні Горішні Плавні замовили одну меншу когенераційну газопоршневу станцію потужністю 1 МВт дорожче – за 45 млн грн за один МВт. А в червні Київ замовив більші когенераційні газопоршневі установки потужністю 3,3 МВт і 4,5 МВт дешевше – по 21-22 млн грн за один МВт. Питома вартість установок зворотно пропорційна їхній потужності.
Аванс 10% виплатять протягом 10 днів після отримання фінансування, ще 80% – протягом місяця після поставки, решту 10% – протягом місяця з моменту готовності до експлуатації.
ТОВ «Компрессорс Інтернешнл» як офіційний виробник та постачальник когенераційних установок в Україні просило змінити низку вимог тендерної документації. Воно пояснило це великим попитом, який виник останнім часом на генератори та когенераційні установки, що призвело до завантаження заводів-виробників. Зокрема фірма просила підняти аванс до 30%, проте замовник відмовився, оскільки не мав для цього затверджених джерел фінансування.
Також фірма просила розділити закупівлю на лоти, але замовник визнав це недоцільним.
Ще вона пропонувала змінити мінімальну вихідну електричну потужність установок із 2 500 кВт на 2 000 кВт, бо мала й могла поставити саме таку до кінця року. Замовник відповів, що установки будуть встановлювати на котельнях великої потужності як резервне джерело живлення. Вихідна електрична потужність прийнята відповідно до існуючої потужності певної котельні та інших котелень підприємства та об’єктів критичної інфраструктури, розташованих поруч, для забезпечення безперебійної роботи цих об’єктів при відсутності електропостачання. Тому вихідна електрична потужність має бути не менше 2 500 кВт.
Дорожчими конкурентами були ТОВ «Лігрет Енерго» з установками END2500 виробництва «Entalpica Holding SRL» (Італія), яке торгувалось із переможцем, та ТОВ «АЛД Інжиніринг та будівництво» з установками KE-MTUNG 2500-BLE виробництва «Gentec» (Чехія).
Київською фірмою «Далгакиран Компресор Україна» володіє киянин В’ячеслав Дінков навпіл із турецькою компанією «Dalgakiran Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi».
Анна Сорока, «Наші гроші»