Добудову лікарні за 244 млн грн замовили фірмі з «заброньованими» чоловіками
04.06.2024   //  

КП «Архбудпроект» Хмельницької облради 23 квітня і 24 травня за результатами тендерів замовило ТОВ «Будівельний Альянс Груп» будівництво корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні зі сховищем за 243,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2025 року по вулиці Кам’янецькій, 94 добудують готовий на 70% лікувально-діагностичний корпус за 156,87 млн грн. Також цьогоріч мають збудувати сховище за 86,64 млн грн.

Новий корпус почали будувати ще у 2018 році і планували завершити до кінця 2021 року, але роботи призупинили із початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну. В листопаді 2023 року кошторисна вартість будівництва корпусу вже зросла до майже мільярда гривень, що у понад п’ять разів більше від вартості, яка була закладена на початку будівельних робіт.

Нинішній договір щодо корпусу передбачає роботи з опалення, водопостачання, каналізації, вентиляції, систем охоронної, пожежної сигналізації, системи відеонагляду, комп’ютерної мережі та Wi-Fi, монтажу насосної станції, системи димовидалення, блискавкозахисту, лікувальних газів, електроосвітлення та силового електрообладнання корпусу, кисневого пункту, зовнішніх мереж електропостачання, котельні та благоустрою території.

Загальна площа сховища – понад 1 100 кв. м. До нього буде підключений дизель-генератор, там зроблять санвузол і гігієнічний душ. Також для укриття придбають різноманітні ліжка, понад 200 стільців, два сповивальних столики, столи для інструментів. Обладнають місце для проведення хірургічних операцій. У приміщенні буде холодильник, електроплита для приготування їжі та обідні столики. Ще в укриття проведуть киснепровід для медичних газів.

Коригування проекту будівництва корпусу лікарні та проектування сховища замовляли у ХКП-ПІ «Цивільпромбуд». Позитивний експертний звіт видало ТОВ «УК Експертиза». Договірна ціна динамічна, тобто платити можуть по цінах, що відрізняються від кошторису.

У локальних кошторисах ціни деяких будматеріалів відрізняються від ринкових. Наприклад, для сховища гарячекатану арматурну сталь класу А-ІІІ діаметром 12-22 мм врахували по 38 282 грн/т (тут і далі ціни вказані з ПДВ). Сайт фірми «Метінвест-СМЦ» пропонує таку арматуру для Хмельницького по 33 700 грн/т, що на 12% дешевше.

Бітумну гідроізоляцію Ceresit СР 43 замовили по 472 грн/кг. На майданчику «Епіцентру» продавець «Оптова база будматеріалів» продає його по 357 грн/кг, що на 24% дешевше.

Поліетиленові труби для холодної води РЕ 100 SDR-17 діаметром 63х3,8 та 110х6,6 мм врахували по 130грн/м і 395 грн/м відповідно. Виробник «Трубполімергруп» на своєму сайті продає трубу 63х3,8 по 76 грн/м, а трубу 110х6,6 мм – по 230 грн/м, тобто майже вдвічі дешевше. Компанія «Євротрубпласт» у своєму лютневому прайс-листі пропонує такі труби діаметром 63х3,8 по 100 грн/м та діаметром 110х6,6 мм по 303 грн/м, що на 23% дешевше.

Фірма отримала замовлення без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Для участі в торгах треба було принести акт огляду об’єкта та ознайомлення із проектною документацією, підписаний замовником та учасником. У штаті мало бути не менше 34 осіб, при цьому не менше 30 військовозобов’язаних працівників повинні бути заброньовані.

Вартість виконаних аналогічних договорів за 2023 рік мала бути не менше 100 млн грн для будівництва лікарні та 85 млн грн для сховища. На підтвердження виконання аналогічного договору треба було надати Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію, або довідку із посиланням на веб-портал уповноваженого органу, що підтверджує отримання Сертифікату про прийняття об’єкта в експлуатацію. Аналогічні вимоги оскаржувалися в АМКУ і колегія зобов’язала замовника змінити тендерну документацію. Тодішній замовник підтвердив, що Декларація про готовність об’єкта до експлуатації є власністю замовника, а другий екземпляр зберігається в Державній архітектурно-будівельній інспекції. При цьому він не довів можливість отримання Декларації потенційними учасниками процедури закупівлі.

Чистий дохід учасника торгів за 2023 рік мав бути не менше очікуваної суми 156,87 млн грн для корпусу та 85 млн грн для сховища. Крім того, переможець торгів повинен протягом п’яти робочих днів з моменту укладення договору оплатити послуги консультанта торгів у розмірі 100 тис грн, якого наймав собі замовник.

Комунальне підприємство архітектурно-будівельного проектування Хмельницької облради очолює Володимир Сельський, уповноваженою особою є Альона Самбольська.

«Будівельний Альянс Груп» керує та володіє Іван Крутилко з Хмельницького. Він разом із Андрієм Кветком володіє будівельною фірмою «Заріччя центр». Кветко – колишній депутат Хмельницької міськради, відомий як «земельний король». У 2016 році він задекларував 140 земельних ділянок у селі Лісові Гринівці поблизу від Хмельницького загальною площею понад 820 га, житловий будинок в Чехії на 119 кв. м, квартиру, ділянку на 25 кв. м і гараж в Хмельницькому і 2 будинки в Лісових Гринівцях. Загалом родина Кветко задекларувала 183 об’єкти нерухомості. Ще він отримав 5 млн грн подарунку від Елонори Семенівни Кветко.

Відповідно до порталу публічних коштів «Spending», з 1 серпня 2018 року за будівельні роботи на нинішньому об’єкті «Будівельний Альянс Груп» отримав 194,52 млн грн.

З 2016 року фірма натендерила 1,37 млрд грн, найбільше в Хмельницьких ОДА й облради.

Кислякова Ганна, «Наші гроші»