Державні медики замовили пам’ятник морській піхоті за 5 мільйонів
03.06.2024   //  

Державне підприємство «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І.Медведя Міністерства охорони здоров’я України» 2 квітня без торгів уклало угоду з ФОП Пергаменщик Олексій Вікторович про виготовлення пам’ятника морській піхоті вартістю 4,86 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 10 вересня підприємець повинен виготовити масштабовану копію парково-скульптурної композиції «Меморіал захисникам Батьківщини – воїнам Морської піхоти України». Вона буде збільшена до розмірів 1200х400х400 см за наданою замовником об’ємною моделлю.

Місцем поставки вказана адреса замовника – Голосіївський р-н, вул. Героїв Оборони, 6.

Інші деталі невідомі, бо закупівлю провели без торгів і не оприлюднили текст договору.

Хтось подав анонімне звернення в Держаудитслужбу з питаннями, на якій підставі провели закупівлю, до того ж без використання електронної системи, та яке джерело фінансування.

ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України», також відоме як «Екогінтокс», очолює Микола Проданчук.

У 2021 році «Вечірній Київ» писав, що на Оболонській набережній до Дня морської піхоти пройшла презентація майбутнього меморіалу. Цей захід проводила громадська організація «Спілка морських піхотинців України». Миколу Проданчука видання назвало меценатом.

Раніше, в 2018 році Проданчук сам розповідав «Громадському радіо», що він – не морський піхотинець, а працює в Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімбезпеки. Мовляв, установа підтримує морпіхів від початку війни (мова про 2014 рік); про пам’ятник замислилися після того, як з’їздили у батальйон морської піхоти, який обороняв Маріуполь.

Скульптор-монументаліст Олексій Пергаменщик створив тризуб для щита монументу «Батьківщина-мати», пам’ятнику Князю Святославу Ігоревичу на Пейзажній алеї тощо.

Анна Сорока, «Наші гроші»