З КТимошенком в Міноборони зайшов і Варивода, якого команда Кубракова виганяла з Укравтодору
29.05.2024   //  

У березні Кирило Тимошенко був призначений в Міноборони на позицію «штатного» радника міністра оборони. Однак жодних декларацій у зв’язку з призначенням він не подав. Відтак його посада точно не є державною чи офіційною. Його останні декларації пов’язані з роботою в Офісі президента, звідки його звільнили на початку 2023 року.

Разом з ним у Міноборони був призначений Олег Миколайович Варивода, пов’язаний з групою «великих будівельників» Юрія Голика і КТимошенка. Згідно декларації, Варивода отримав посаду головного спеціаліста МОУ.

Олег Варивода

Варивода з’явився у владі в 2015 році. Тоді Міхо Саакашвілі був головою Одеської ОДА, і влаштував конкурс на місцевих голів РДА. Варивода, який тоді був місцевим адвокатом, пішов на цей конкурс, виграв і став спочатку головою однієї з райдержадміністрацій на Одещині, а у 2016 році очолив місцеву службу Укравтодору. Він був членом тієї самої команди Саакашвілі, з якої вийшли і перший замголови НАБУ Гізо Углава (нині знаходиться в епіцентрі скандалу з витоком матеріалів розслідування НАБУ щодо Голика), і нинішній директор НАБУ Семен Кривонос (він раніше працював на митниці, тому у “грузинів” займався “протидією митним правопорушенням”).

У 2018 році Варивода потрапив в скандал. Журналісти «Бігус.інфо» з’ясували, що він не вказав у своїй декларації за 2017 рік право користування автомобілями Porsche Cayenne і Volkswagen Touareg. Тоді поліція відкрила справу, але вона нічим поганим для Вариводи не завершилась.

У жовтні 2019 року його звільнив тодішній в.о. голови «Укравтодору» Олег Федоренко, який кілька днів очолював відомство перед призначенням Олександра Кубракова. Варивода тоді заявив:

«Если новая команда не считает, что я должен остаться и есть достойная кандидатура, которая будет работать эффективнее, я сам пойду, но решили по-другому. Что же, не остается другого, как отстаивать законность в суде».

Однак зрештою на роботі в «Укравтодорі» він не поновився. А  став виконавчим директором Національної асоціації дорожників України. Це асоціація виглядала «обличчям картелю» – кількох найбільших підрядників «Великого будівництва». Головним засновником НАДУ була компанія «Автомагістраль-Південь» і її власник Олександр Бойко, які починали дорожній бізнес в Одесі. Але вотчиною «Автопівда» після 2015 року стала Дніпропетровська область. Де Юрій Голик працював радником голови ДнОДА Валентина Резніченка, і звідки походить КТимошенко.

З декларації, яку Варивода подав вже як головспец Міноборони, відомо, що у 2021 році його дружина Ольга Мунтян придбала квартиру площею 214 кв м за 3,8 млн грн і машиномісце за 152 тис грн.

Також цього разу він вже задекларував автомобілі. Porsche 911 записано на дружину, «туарег» – на нього. Дохід від підприємницької діяльності Вариводи у 2023 році склав 4,6 млн грн. Також він отримав подарунок у грошовій формі розміром 11 млн грн. Однак ніякого бізнесу і автора подарунку він не задекларував.

Бізнесмен Араік Амірханян під час «Великого будівництва» своїми скаргами в Антимонопольний комітет заважав картелю спокійно забирати всі підряди. За це він отримав прізвисько «тендерний тролль». І Володимир Зеленський ввів проти нього санкції, чомусь як проти контрабандиста. З цієї нагоди Амірханян дав інтерв’ю «Економічній правді», у якому згадав і Вариводу:

— Вы можете оценить приблизительный уровень «заработка» власти на «Большом строительстве»?

— Говорят, что они собирают где-то 10% от объема. Посчитайте, сколько это денег от 100 миллиардов гривень.

— Какая роль в этом процессе Юрия Голика?

— Этот человек якобы отвечает за местные дороги, но он имеет влияние на дороги госзначения. Кубраков – это марионетка, которой рулит Голик.

— Кто еще входит в группу кураторов «Большого строительства»?

— Голик, его советник Варивода (Олег Варивода, экс-начальник «Укравтодора» в Одесской области) и заместители, глава (Юрий Аристов – ЭП) и депутаты бюджетного комитета плюс Кирилл Тимошенко. Не знаю, имеет ли к этому отношение Андрей Ермак, но я думаю, без него там не обойдутся.

— Вы говорите, что над всем стоит Голик. Кирилл Тимошенко тоже ему подчиняется?

— Голик и Тимошенко – это два в одном, друг друга дополняют. Тимошенко не занимался дорогами, а у Голика немножко опыт есть, он уже работал в Днепропетровске замгубернатора (заместитель главы ОГА – ЭП). Он знает, как правильно «бабки» надо делить, поэтому он неплохой советчик.

— То есть Тимошенко отвечает за политическую часть, а Голик – за техническую?

— Да, в «уши говорит» (детальную информацию о проектах – ЭП) уже Голик.

Також Варивода на одному з публічних заходів зневажливо поставився до тендерних процедур: «Тендер це що – свята корова? Ні»:

На що присутній на заході замміністра економіки Макс Нефьодов відреагував словами «це інтелектуальна неповага». З чим Варивода миттєво погодився:

Юрій Ніколов, «Наші гроші»