«Київавтодор» протягнув дорожчу фірму на проект капремонту вулиці на Троєщині
28.05.2024   //  

КК «Київавтодор» 17 травня за результатами тендеру замовила ТОВ «ВІА Проджект» проектування капітального ремонту половини вулиці Милославської у Деснянському районі Києва вартістю 8,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають розробити проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт вулиці Милославської від вулиці Бальзака до вулиці Закревського довжиною 1,5 км. Це майже половина вулиці. Проектні роботи оплатять протягом місяця після виконання.

Крім власне ремонту вулиці, технічне завдання на проектування передбачає забезпечення інклюзивності посадкових майданчиків автобусних і трамвайних зупинок, влаштування тактильних смуг для орієнтування людей з вадами зору, вимощення тротуарів плиткою, благоустрій та озеленення. Велосипедну інфраструктуру повинні узгодити з наявною.

ТОВ «Дорпроектбуд» пропонувало на чверть нижчу ціну 6,65 млн грн. Замовник заявив, що довідки про обладнання й досвід та банківська гарантія не відповідають вимогам тендерної документації, і дав фірмі добу на виправлення недоліків. Однак яких саме, не вказав. Фірма виправила документи на свій розсуд, але її все ж відхилили за неусунення недоліків. Вона стала вимагати пояснень. Лише тоді замовник відповів, що архів із банківською гарантією порожній, а аналогічний договір не містить усіх видів робіт, вказаних у довідці про досвід.

Ще замовник вимагав на все обладнання надати листи від орендодавців, власників тощо про те, що вони не проти його використання для виконання робіт і підтверджують чинність та можливість продовження договорів із ними. Вимога розповсюджувалась і на софт. Листи мали бути з посиланням на тендер. Однак «Дорпроектбуд» завантажив лише договір із ПП «Український експертний будівельний центр» про надання послуг програми АВК-5 та акт і рахунок від ТОВ «Сабіт і Ко» на купівлю програми BricsCAD Lite V22, а листи не подав.

Відхиливши «Дорпроектбуд», замовник визначив переможцем наступного учасника «ВІА Проджект» із ціною 8,80 млн грн. Той вказав у довідці про обладнання орендовану оргтехніку із софтом. І відповідно подав лист від орендодавця оргтехніки – харківського ТОВ «Слобожанський проектний дім» Валерія Філіченка. Останнє зокрема розробило проект реконструкції Дегтярівського шляхопроводу, яку потім виконувало ТОВ «Ростдорстрой». Крім того, Філіченко був головним інженером проекту із капремонту вулиці Франка в Києві, який для «Київавтодору» розробляло ТОВ «Інститут проектування інфраструктури транспорту». Той ремонт потім виконувало ПП «Київшляхбуд».

Дорожчими конкурентами були ТОВ «Терра Проджект» і ТОВ «Інжинірингова компанія «Автомагістраль». Формальна економія становить 16%.

Столичною «ВІА Проджект» зі статутним капіталом 1 тис грн володіє та керує киянин Володимир Артющенко. Він був засновником і директором ТОВ «Будівельні системи та матеріали», доки те не переоформили на нову директорку Альбіну Щаву. Загалом із 2021 року «ВІА Проджект» отримала підрядів виключно в «Київавтодору» на 15,34 млн грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»