«Оператор ГТС» замовив електроенергії на 415 млн у голови Закарпатської єпархії Вірменської церкви
24.05.2024   //  

ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» 7 травня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Енергетично-інвестиційна група» про постачання електричної енергії на 414,64 млн грн з ПДВ. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До червня 2025 року поставлять 92,85 Гігават-годин електроенергії по 4,46 грн/кВт*год. Ця ціна включає у себе ціну електроенергії як товару 3,00 грн/кВт*год, тариф на передачу 0,53 грн/кВт*год, послуги постачальника 0,19 грн і ПДВ 0,74 грн. Післяоплату проводитимуть до 20 числа місяця після розрахункового місяця. Ціна електроенергії прив’язана за формулою через коефіцієнт до середньозважених цін на «ринку на добу наперед» за лютий 2024 року (перед місяцем формування річного плану) та за місяць перед розрахунковим місяцем.

Конкурентами були АТ «Енергетична компанія України» і ТОВ «СК Енерджі Груп».

Київською «Енергетично-інвестиційною групою» володіє і керує Карен Єнокян з Ужгорода. Він також володіє ужгородськими «Павер енерджі трейд» й «Енерджі лінк трейд», що створені торік і торгують електроенергією та «Інвестиційною групою «Ресурс», яка займається будівництвом. Єнокян разом із Андрієм Савчуком володіють «Ленікор груп», яка проводить діяльність агентств працевлаштування.

єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій у 2018 році вручив Карену Єнокяну Патріаршу Грамоту з відзнакою та подякою від воїнів 128-ї ОГШБ Закарпаття.

Єнокян є головою Закарпатської релігійної громади Української єпархії Вірменської Апостольської церкви, а також громадських організацій «Товариство вірменської культури Закарпаття «Арарат» та «Спілка вірмен України», зареєстрованих за спільною адресою в Ужгороді.

Закарпатське видання «Zakpost» у статті «В Ужгороді продовжує розвиватися бандитська група під гаслом приватної охоронної структури (фото, відео)» повідомляло про конфлікт Єнокяна з сусідкою через спір за земельну ділянку.

За даними системи “Юконтрол“, у 2022 році Єнокян у якості свідка фігурував у кримінальному провадженні 12022070000000012 щодо розкрадань на закупівлях Ужгородської РДА.

До вторгнення Єнокян володів фірмами з Слов’янську Донецької області «Укрсоюзметал» з Арамом Григоряном, «Берегиня» із Сатеніком Єнокяном та «Інтербуд» із Суріком Асатряном, а також харківськими «Медіа-Стар», «Паритет – М», «Метал-Інвест» та «Укрметал».

У 2000-х роках Єнокян був помічником екс-нардепа Нвєра Мхітаряна (тоді – блок «За ЄдУ!», потім – Партія регіонів).

Із 2022 року переможець натендерив 1 млрд грн, найбільше – в нинішнього замовника.

Ганна Кислякова, «Наші гроші»