Поліція скупилась легковиками Рено Дастер та автозаками Форд Транзит на 141 мільйон
21.05.2024   //  

Національна поліція України 15 травня за результатами тендерів уклала дві угоди про закупівлю автомобілів на 141,37 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  • ТОВ «Кий Авто Центр» отримало замовлення на 127,04 млн грн.

До 25 жовтня фірма має поставити 150 легкових автомобілів спеціалізованого призначення КА АСПД на базі білого універсала Renault Duster 4х2 по 847 тис грн, або $21 343 за курсом на дату підписання договору. Виробником спецавтомобілів є сам постачальник, а базових автомобілів – французька компанія «Renault s.a.s.» на виробничих потужностях у Румунії.

Автомобілі з переднім приводом мають бензиновий двигун об’ємом 1,6 л, механічну коробку передач, системи безпеки, передні та бокові подушки безпеки водія та переднього пасажира, а також кондиціонер. Зі спеціалізованого обладнання в них будуть світлодіодна панель-балка із сигнально-гучномовним пристроєм, автомобільна аналогово-цифрова радіостанція, сейф для рушниці, тримач для зброї, антивандальні чохли для сидінь і поліцейське брендування.

Минулого разу поліція замовляла такі автомобілі ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» у жовтні 2023 року по 788 тис грн, або $21 535. Таким чином, відтоді доларова ціна майже не змінилась.

На сайті постачальника Renault Duster Life 4х2 2024 року із бензиновим двигуном 1,6 л і механічною коробкою передач без спецобладнання і брендування коштує 713 тис грн.

  • «Спец-Ком-Сервісу» замовили автомобілів ще на 14,34 млн грн.

До 5 листопада фірма повинна поставити п’ять автомобілів спеціалізованого призначення для перевезення дев’яти взятих під варту осіб СКС-FT-M8 власного виробництва на базі автомобіля Ford Transit 4х2 з металевим кузовом-фургоном по 2,87 млн грн, або $72 258.

Автомобілі із заднім приводом мають дизельний двигун об’ємом 2,2 л, механічну коробку передач, системи безпеки, передню подушку безпеки водія та кондиціонер. Вони будуть переобладнані відповідно до призначення. Зі спецобладнання в них будуть світлодіодна панель-балка із сигнально-гучномовним пристроєм, два проблискові маячки, GPS-трекер, автомобільна аналогово-цифрова радіостанція, відеореєстратор і поліцейське брендування.

Минулого разу поліція замовляла такі автомобілі у «Спец-Ком-Сервісу» в вересні 2023 року по 2,74 млн грн, або $75 004. Таким чином, відтоді їхня доларова ціна трохи знизилась.

Договір із «Кий Авто Центром» передбачає аванс 70%, а зі «Спец-Ком-Сервісом» – 49%.

За більший контракт щодо легковиків фірми змагались між собою, а менший щодо автозаків «Спец-Ком-Сервіс» отримав без аукціону, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Столичним «Кий Авто Центром» володіють Олександр Гуня і Володимир Шполянський, а керує Володимир Косс. Усього з 2020 року фірма отримала замовлень на 646,70 млн грн.

Засновниками «Спец-Ком-Сервісу» з-під Києва є Сергій Калюш і Михайло Городових, а директором – Василь Даниляк. Городових і Калюш також володіють ТОВ «Полікар». Із 2016 року «Спец-Ком-Сервіс» отримав замовлень на 2,47 млрд грн, переважно в системі МВС.

Анна Сорока, «Наші гроші»