В Кривому Розі витратять 1 мільйон на обклейку оракалом тролейбусів і автобусів
16.05.2024   //  

КП «Міський тролейбус» Криворізької міської ради Дніпропетровської області 9 травня за результатами тендеру замовило ФОП Мезен Олег Володимирович оформлення кузовів і салонів рухомого складу за 1,04 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч підприємець надасть 45 послуг із дизайнерського оформлення кузовів та салонів автобусів і тролейбусів по 23 150 грн за послугу. Це $588 за курсом НБУ на дату договору.

Йдеться про демонтаж старого зовнішнього оформлення, погодження макетів і розміщення елементів із замовником, ультрафіолетовий друк на плівці Oracal із подальшим гарячим ламінуванням прозорим шаром плівки Oracal площею не більше 19 кв. м, плотерний поріз площею не більше 6 кв. м, контурну обрізку, а також підготовку і нанесення оформлення.

Рік тому, в червні 2023 року оформлення кузовів і салонів замовляли ФОП Бараненко Сергій Олександрович по 13 100 грн, або $358 за послугу. В доларах це було на 39% дешевше від нинішньої ціни. Однак зараз склад послуг дещо змінився порівняно з минулим роком. По-перше, у технічних вимогах змінилась технологія друку: сольвентний (чорнило на основі токсичного розчинника) замінили ультрафіолетовим (чорнило закріплюють за допомогою ультрафіолетового світла). По-друге, додався демонтаж старого зовнішнього оформлення.

Раніше, у лютому 2023 року Мезену замовляли такі послуги із сольвентним друком і без демонтажу старого оформлення по 17 995 грн, або $492. Це на 16% дешевше, ніж зараз.

Підприємець отримав нинішній підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них потрібно було принести виконаний в повному обсязі аналогічний договір або на послуги з дизайнерського оформлення кузовів та салонів рухомого складу (автобусів, тролейбусів), або за кодом 79930000-2 «Професійні дизайнерські послуги».

КП «Міський тролейбус» очолює Олександр Приходько, тендер проводила Олена Власюк.

Місцевий підприємець Олег Мезен був зареєстрований у 2014 році. Як пише «Криворізький Центр Розслідувань», в 2016 році Мезен керував ТОВ «Всеукраїнський науково-виробничий інститут архітектури та землевпорядкування». Цією компанією в той час він володів разом із Наталією Божко, дружиною директора КП «Швидкісний трамвай» Руслана Божка. Компанія надавала послуги бюджетним організаціям. Сам Руслан Божко якраз керував КП «Парковка та реклама», це відповідало за рекламу та земельні питання в місті. Сьогодні фірма належить Олександрові Зубенку, який також встиг покерувати КП «Парковка та реклама» до Божка.

Із 2017 року Мезен отримав підрядів на 3,00 млн грн, переважно в нинішнього замовника.

Анна Сорока, «Наші гроші»